בורסת ת"א

מיטב דש מעלה ב-20% את הצעת הרכש לפנינסולה

בית ההשקעות המחזיק ב-43.95% ממניות חברת נכיון הצ'קים, משפר את הצעת הרכש ל-1.5 שקל למניה, זאת לעומת ההצעה הראשונית שעמדה על 1.25 שקל למניה ונדחתה על ידי הדירקטוריון בטענה שאינה כדאית

רעות שפיגלמן 16:4313.06.16

בית ההשקעות מיטב דש מעדכן היום (ב') כלפי מעלה את הפרמיה בהצעת הרכש שלו לפנינסולה - פרמיה של 30%. הצעת הרכש המעודכנת מציעה לרכוש 7.8% ממניות פנינסולה תמורת 1.5 שקל למניה בודדת.

מה דעתך על מניית פנינסולה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מיטב דש מחזיקה ב-43.94% מחברת האשראי החוץ-בנקאי פנינסולה כאשר בבית ההשקעות מעוניינים לחצות את רף האחזקה של 45% מה שדורש הצעת רכש מיוחדת.

 

ההצעה הראשונה של בית ההשקעות עמדה על 1.25 שקל למניה בודדת, כאשר בתגובה להצעה פנינסולה פרסמה הודעה כי דירקטוריון החברה ממליץ לבעלי המניות שלא להענות להצעת הרכש מכיוון שהמחיר מגלם פרמיה שלילית בהתחשב במחיר המניה הממוצע בחצי השנה האחרונה ובשנה האחרונה.

 

מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה

 

בעקבות זאת מיטב דש החליטה להגדיל את הסכום המוצע בהצעת הרכש. במידה והצעת הרכש תענה סכום התמורה הכולל שתשלם מיטב דש תמורת רכישת 7.8% יעמוד על 14.6 מיליון שקל, במקום 12.2 מיליון שקל ששיקפו את התמורה המקורית לפי מחיר של 1.25 שקלים למניה.

 

בית ההשקעות מיטב דש, שבשליטת משפחת סטפק ואלי ברקת, החל ברכישת נתחים מפנינסולה בשנת 2015, כאשר בית ההשקעות הגדיל את נתח אחזקתו באמצעות מספר רכישות שבוצעו בשנה שעברה ובשנה זו.

 

כניסתה של מיטב דש להשקעה בפנינסולה משקפת מהלך שניכר אצל בתי השקעות נוספים בשנה האחרונה- כניסה להשקעה בחברות האשראי החוץ בנקאי, ערב ונוכח שינויים רבים המבוצעים בשוק הבנקאי ובשוק האשראי בישראל. בית ההשקעות פסגות רכש הודיע בתחילת החודש כי ירכוש 20% בפלטפורמת ההלוואות החברתיות בלנדר.

 

פנינסולה עוסקת בנכיון צ'קים לעסקים עם מחזור שנע בין 5-500 מיליון שקל, ובמתן הלוואות לעסקים קטנים באמצעות קרן שהקימה עם כמה שותפים ובשיתוף משרד הכלכלה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x