$
מט"ח וסחורות

כמה גבוה יכול הנפט להגיע? יכול להיות שאל מעל 100 דולר לחבית

התאוששות הזהב השחור בחודשים האחרונים מעוררת את התיאבון של המשקיעים. חלקם מהמרים על אופציות המבוססות על כך שמחיר הנפט יכפיל את עצמו ב-4 השנים הקרובות. אנליסטים: "חברות הנפט חותכות כעת מיליארדים מההשקעות שלהן, הצעד הבא יהיה ירידה בהיצע"

בלומברג 16:5412.06.16

משקיעים בנפט קונים חוזים עתידיים שיניבו תשלום רק אם הנפט הגולמי יצליח לזנק אל יותר מ-100 דולר לחבית ב-4 השנים הבאות. זהו סימן ברור לכך שיש כאלה המאמינים כי הנפילה במחיר הנפט שנרשמה עד לפני כמה חודשים זורעת את הזרעים לזינוק הבא במחיר הזהב השחור. 

 עסקאות האופציות המדוברות, שנושאות סימני היכר של סוחרים בקרנות גידור, מבוססות על האמונה שהמחירים הנמוכים של הנפט (ביום שישי ננעלו החוזים על נפט מסוג WTI על מעט יותר מ-49 דולר לחבית) יגרמו להיצע נמוך יותר בעתיד הלא רחוק, זאת היות שחברות הנפט חותכות כעת מיליארדי דולר מההשקעות שלהן בשדות מתפתחים. סוכנות האנרגיה העולמית צופה שיצרניות שאינן חברות באופ"ק ירשמו השנה את הירידה הגדולה ביותר שלהן בהיצע זה שני עשורים.  

קידוח נפט מסוג WTI קידוח נפט מסוג WTI צילום: בלומברג

 

"השוק עומד להתמודד עם מצוקת היצע ב-24 החודשים הקרובים. יש קרנות גידור המהמרות על כך שמחירי הנפט ייאלצו לבצע עלייה חדה כדי להוריד מחדש את הביקושים – ועל כן הן קונות אופציות קנייה שהן עמוק מחוץ לכסף", אמר לבלומברג פרנסיסקו בלאנש, ראש תחום מחקר סחורות במריל לינץ'.

 

בחודש האחרון, משקיעים החלו לרכוש אופציות Call, שמקנות את הזכות לרכוש אותן בתאריך ובמחיר קבוע מראש – בסוף 2018, 2019 ו-2020, במחירי מימוש של 80, 100, ו-110 דולר החבית. כך על פי נתונים של בורסת החוזים העתידיים על סחורות של ניו יורק.

 

אפילו לפני הנהירה שהחלה לאחרונה, כמה משקיעים כבר החלו לבנות פורטפוליו סופר-שורי."אני סבור שאנו נערכים לזינוק חד אבל זה בוודאי לא יקרה עד 2018 או לפחות סוף 2017 משום שאנו מאבדים כעת כמויות אדירות של היצע", אמרה אמיריטה סן, אנליסטית נפט ראשית בחברת הייעוץ אנרג'י אספקטס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x