שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ניצחון לזוהר לוי: היו"ר אהרון פוגל יעזוב את כלכלית ירושלים

הצעת לוי לפירוק הדירקטוריון הקיים בחברת האחזקות - התקבלה. כעת יצטרפו לדירקטוריון דירקטורים חדשים מטעם לוי, וכן מטעם ניאופארם

אורן פרוינד 19:0209.06.16

ניצחון לזוהר לוי בקרב על כלכלית ירושלים. אסיפת בעלי המניות של החברה אישרה היום (ה') ברוב קולות את הצעתו של לוי לפירוק הדירקטוריון הקיים ולמינוי שלושה דירקטורים מטעמה של חברת סאמיט, החברה שדרכה מחזיק לוי ב-20% מהמניות של כלכלית ירושלים. הניצחון של לוי מגיע לאחר קרב ארוך ומתוקשר שכלל מכתבים חריפים וחוות דעת משפטיות משני הצדדים.

 

בעקבות הניצחון של לוי, יצטרפו אליו לדירקטוריון רון בארי ויאיר שלהב. בנוסף נבחרו שני דירקטורים מטעמו של דוד פורר, בעל השליטה בחברת ניאופארם המחזיק ב-12.4% ממניות החברה. הדירקטורים שימונו מטעמו של פורר הם הם בנו טל פורר ואמיר בורגר. בנוסף נבחרו שני הדירקטורים אלון כהן וליאור אשכנזי מטעם בית ההשקעות אלטשולר שחם שמחזיק בכ-10% ממניות החברה. בעקבות החלטת האסיפה יו"ר הדירקטוריון אהרון פוגל יסיים את תפקידו.

 

עדיין לא ברור כיצד יגיבו הרשויות הממונות בישראל על הרכב הדירקטוריון החדש כלכלית ירושלים, שכן הוא עשוי להוות גרעין שליטה משותף של לוי ופורר. לטענת הדירקטוריון הנוכחי של כלכלית ירושלים, הדבר יהווה הפרה בוטה של חוק הריכוזיות כיוון שהוא יעניק לסאמיט שבשליטת זהר לוי שליטה משותפת בחברה ביחד עם פורר. חוק הריכוזיות אוסר על מבנה פרמידיאלי של שלוש שכבות (מבנה בו 3 חברות ציבוריות או יותר מחזיקות בשליטה אחת בשנייה) ומכיוון שכלכלית ירושלים מחזיקה בחברות הבנות מבני תעשייה ודרבן, סאמיט הציבורית אינה יכולה להוות גורם שליטה בכלכלית ירושלים.

דוד פורר דוד פורר צילום: אוראל כהן

 

פוגל ניסה לבצע צעדים מקדימים על מנת למנוע את המהלך. במכתב ששלח למשקיעים לפני חודש הוא טען כי הצעותיה של סאמיט משמעותן מתן לסאמיט יכולת לכוון את פעילות החברה. לטענתם, "שליטה" אינה מותנית בשיעור החזקה מזערי כלשהו. המבחן המובהק לשליטה, שאליו מפנה חוק הריכוזיות, הינו המבחן המהותי-איכותי המתמקד כלשון החוק, "ביכולת לכוון את פעילותו של תאגיד". כך, בחברה שבה ההחזקות מבוזרות, עשוי בעל מניות בעל אחוזים בודדים להיחשב כבעל שליטה.

 

עוד כתב הדירקטוריון כי "מכל מקום הדירקטוריון סבור שהרעיון כי סאמיט תכוון את החברה דה פקטו מבלי לשלוט בה דה יורה, אינו מתיישב עם הגדרת המונח "שליטה" בחוק. יובהר כי כבר היום השוק מייחס לסאמיט את השליטה בחברה, כפי שעולה מהעיתונים המסקרים את החברה". הניסיון של פוגל לא צלח את אסיפת בעלי המניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x