$
בורסת ת"א

פתאל רוכש 2 בתי מלון בספרד בכ-31 מיליון יורו

בתי המלון ממקומים בעיר מדריד וכוללים 228 חדרים. בכוונת החברה להשקיע כ-3 מיליון יורו בשיפוץ והשבחת המלונות ובשינוי המותג ללאורנדו; דוד פתאל: "הרשת תרכוש עוד בתי מלון בספרד בשנים הקרובות"

אמיר רוזנבאום 12:1805.06.16

פתאל אירופה, שבשליטת קבוצת פתאל (81%) ומגדל ביטוח (19%), דיווחה היום (א') כי חתמה על הסכם לרכישת 2 בתי מלון בתמורה לכ-31 מיליון יורו (כולל הוצאות עסקה).

השלמת העסקה צפויה להסתיים בחודש הבא לאחר קיום מספר תנאים מתלים. בתי המלון ממוקמים בעיר מדריד בעלי דירוג של 3 כוכבים וכוללים 228 חדרים. בכוונת החברה להשקיע בין 2.5-3 מיליון יורו בשיפוץ והשבחת שני המלונות ובשינוי המותג ללאורנדו, במקום המותג הנרכש שהיה בבעלות רשת NH.

 

עוד עולה מהדיווח, כי בנק זר יממן 60% מהעסקה, כשאת היתרה תממן החברה ממקורותיה האישיים, בנוסף, החברה בוחנת אפשרות לצירוף שותף עד 50% שיקטין את היקף השקעתה בהון.

 

דוד פתאל רשת מלונות לאונרדו דוד פתאל רשת מלונות לאונרדו צילום: גלעד קוולרצ'יק, איה בן עזרי

 

דוד פתאל, יו"ר הדירקטוריון, אמר היום כי "רכישת שני בתי המלון תואמת לתכניתנו האסטרטגית לרכוש 10 בתי מלון בספרד בשנים הקרובות. יצויין, כי אנו צופים שלאחר שיפוץ בתי המלון, יעלה דירוג המלונות ל- 4 כוכבים. אנו נמשיך לחזק את המותג "לאונרדו" באירופה באמצעות רכישות נוספות של בתי מלון במיקומים אטרקטיביים ועל ידי השבחת המלונות הקיימים".

 

הכנסות של 6 מיליון יורו ברבעון הראשון

 

בסוף חודש מאי פרסמה פתאל אירופה את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון , מהם עולה, כי הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2016 הסתכמו בכ-6 מיליון יורו, עלייה של כ-5.5% לעומת כ-5.7 מיליון יורו ברבעון המקביל אשתקד.

 

ה-NOI ברבעון הראשון הסתכם בכ-5.8 מיליון אירו, לעומת כ- 5.4 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד. ה-FFO של החברה עלה ברבעון הראשון בכ-9% לכ- 3.5 מיליון יורו, לעומת כ-3.2 מיליון יורו בשנת 2015. הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-2.2 מיליון יורו.

  

בחודש פברואר השלימה פאתל הנפקה של איגרות חוב (פתאל אג"ח  א') בסכום כולל של כ-241 מיליון שקל, איגרות החוב של החברה מדורגות A1 על ידי חברת מידרוג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x