שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עדכון המדדים: אלו השינויים הצפויים בהרכב מדדי הבורסה המובילים בת"א

המניות נטו ואינטרנט זהב יכנסו למדד ת"א 100, בראק אן וי תכנס אל מדד נדל"ן 15 במקומה של איידיאו. מה יהיו השינויים בשאר המדדים?

אורי טל טנא 09:3531.05.16

היום (ג') הוא היום הקובע לעדכון הרכב המדדים בבורסה של תל אביב. מכיוון וערכי השוק הקובעים לעדכון מתבססים על ממוצע מחירי המניות מה-15 במאי ועד ה-31 במאי ניתן לתאר ברמת ודאות גבוהה את השינויים הצפויים בהרכבי המדדים, זאת בהנחה שלא יהיו הפצות של מניות כדי להישאר או להיכנס למדד. תעודות הסל יבצעו את ההתאמות שלהן לשינויים אלו בשלב הנעילה ביום ראשון ה-14.6.

 

מדד תל אביב 25

 

במדד תל אביב 25 לא יהיו שינויים.

 

מדדי תל אביב 100 ותל אביב 75

 

נכנסות - נטו, אינטרנט זהב, אנרגיקס, גילת.

יוצאות - פריון, אביליטי, נבידאה ואלוט.

 

יתר 50

נכנסות - אלוט, איסתא, מגה אור, תדיראן, אפקון, נבידאה וסקייליין.

 

יוצאות - נטו, אינטרנט זהב, אנרגיקס, גילת, רם און, בריינסווי, אפריקה השקעות ואלומי.

 

 צילום: shuttrstock

 

יתר מאגר

נכנסות - כנפיים, תדיראן, סקייליין, בית הזהב (בהנחה שמרבית הרכישה של הראל הייתה כמוסדי ולא כנוסטרו), פורסייט, ארית, ברם תעשיות, רפק וסלקט ביומד.

 

יצאות - קווינקו, מדיגוס, ביולייט, פוליגון והזדמנות ישראלית.

 

מדדים נוספים

ממדד נדל"ן 15 צפויה לצאת איידיאו ובמקומה תכנס בראק אן וי. מדיגוס וביולייט צפויות לצאת ממדד ביומד. הזדמנות כנראה תצא ממדד הנפט והגז.

 

עדכון מדרגות אחזקות ציבור

14 מניות צפויות לזכות בביקוש בעדכון המדדים (באמצע יוני) בזכות עליה במדרגת אחזקות הציבור (בסוגריים הביקוש לכל מניה במיליוני שקלים):

 

עזריאלי (127), אמות (63), חברה לישראל (63), איידיאי ביטוח (44), כלכלית ירושליים (21), רמי לוי (17), סאמיט (14), ספאנטק (10.5), כלל ביוטכנולוגיה (1.8), גיניגר (0.24), בריל (0.17), מישורים (0.1), ליבנטל (0.08), ואביליטי (קיזוז קל להיצע הצפוי).

 

עדכון פקטור משקל

עם עדכון הרכב המדדים המשקולת של טבע ופריגו צפויה לעלות בחזרה ל-10% במדד ת"א 25 ות"א 100, וזו של מיילן צפויה לעלות ל 4% בשני המדדים. פריגו צפויה לקבל ביקוש ענק של 490 מיליון שקל מתעודות הסל. בנוסף, בשלב זה מסתמן ביקוש של 205 מיליון שקל למנית טבע ו-70 מיליון שקל למיילן.

 

היצע מצרפי

השילוב של ביקוש צפוי לטבע, פריגו ומיילן, ושל מניות גדולות שיזכו לביקוש בגלל התאמת מדרגת אחזקות ציבור, צפוי להוביל להיצע מצרפי מהותי מאוד למניות במדדים המובילים. בשלב זה ההיצע המצרפי המסתמן לת"א 25 הוא כ-350 מיליון שקל, לת"א 100 כ-630 מיליון שקל, ול-75 כ-120 מיליון שקל.

 

גורם זה צפוי ליצור לחץ שלילי על מניות המדדים בחצי הראשון של יוני.

 

 

עדכון הרכב מדד MSCI

 

היום בשלב הנעילה קרנות הסל המבוססות MSCI יבצעו את ההתאמות החצי שנתיות שלהן. במסגרת העדכון מניית דלק קבוצה יורדת ממדד המניות הגדולות למדד המניות הקטנות, ובעקבות השינוי היא צפויה לספוג היצע של כ-10 עד 20 מיליון שקל.

 

מניית פלסאון יוצאת ממדד המניות הקטנות וצפויה לספוג היצע של מספר מיליוני שקלים. מנגד, המניות אל על, רבוע נדלן ופורמולה יכנסו למדד המניות הקטנות ויזכו לביקוש של מספר מיליוני שקלים כל אחת.

 

מדדי MSCI הם מדדים של ערך שוק של אחזקות ציבור, ולכן סביר שיגיע ביקוש של מספר מיליוני שקלים למניות הגדולות שהגדילו את שיעור אחזקות הציבור בהן בחודשים האחרונים: בזק, עזריאלי, החברה לישראל ואמות.

 

מרבית המניות הגדולות יספגו היצע מצרפי של מספר מאות אלפי שקלים או מספר מיליוני שקלים שנובע מהשלמת העברת מניות ישראליות שנסחרות בארה"ב למדדים הישראליים (אותן מניות, ובראשן צ'ק פוינט, אמדוקס ותרו יזכו בביקוש מהותי הלילה בשלהי המסחר בארה"ב).

 

הבורסה הבורסה צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x