$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בן אשכנזי מציע לקנות את כלל ביטוח בפרמיה של 24%

אי.די.בי הודיעה על קבלת הצעה לרכישת חברת הביטוח ללא בדיקת נאותות לפי שווי של 2.85 מיליארד שקל - עמוק מתחת להון העצמי שלה, שעומד על 4.6 מיליארד שקל

גולן חזני 06:5026.05.16

אי.די.בי פתוח שבשליטת אדוארדו אלשטיין הודיעה כי קיבלה הצעה לא מחייבת לרכישת השליטה בכלל ביטוח לפי שווי של 2.85 מיליארד שקל. מדובר בשווי הגבוה ב־24% משווי השוק של החברה, 67% מההון העצמי שלה (4.6 מיליארד שקל).

 

אי.די.בי לא מציינת את זהותו של המציע, אולם ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בבן אשכנזי ומייקל אלפרט, בעלי חברת הנדל"ן אשכנזי אקוויזישן, שעל התעניינותם דווח לראשונה ב"כלכליסט".

 

 

 

על פי הדיווח, מבקש הרוכש לרכוש 25%–30% ממניות השליטה או את המניות כולן (55%), ללא ביצוע בדיקות נאותות. המציע הצהיר כי ברשותו ההון העצמי הנדרש לביצוע העסקה, ללא צורך במימון. עם זאת, תנאי הכרחי לביצוע העסקה הוא קבלת היתר שליטה מהמפקחת על הביטוח דורית סלינגר. לפני חודשיים נפגשו השניים עם הנהלת כלל ביטוח, קיבלו מצגת על החברה ולאחר מכן נפגשו בנפרד עם הנאמן של מניות כלל משה טרי.

 

השניים מיוצגים בארץ בידי הממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים יורם טורבוביץ'. אשכנזי (45) ואלפרט (45) מחזיקים בנדל"ן בניו יורק ובחוף המערבי. אשכנזי מכהן כיו"ר החברה ואלפרט הוא נשיא וסגן יו"ר. השניים מחזיקים גם ב־10% ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב. לפני שבועיים הורתה סלינגר לנאמן החברה משה טרי להתחיל במכירה של 5% ממניות כלל בבורסה. סלינגר מעולם לא נתנה היתר שליטה בחברה לאלשטיין, בשל הון עצמי נמוך מהדרוש לאי.די.בי. לאחר שלא נמצא רוכש פוטנציאלי, ונסיגה של כח המתעניינים בכלל - בין היתר בשל דרישות הפיקוח - סלינגר מעוניינת להשאיר את החברה ללא גרעין שליטה.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x