בורסת ת"א

סוכנויות הביטוח לבג"ץ: האוצר מחייב אותנו לממן את המסלקה הפנסיונית

מנהלי ההסדרים הפנסיונים טוענים כי החובה להוציא דוחות רק דרך המסלקה הפנסיונית היא "מס" של מאות אלפי שקלים שנועד להזרמת כספים למסלקה

רחלי בינדמן 13:0625.05.16

עוד עתירה לבג"ץ נגד המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. פורום מנהלי ההסדרים הפנסיוניים עתר היום (ד') לבית המשפט העליון, באמצעות עו"ד איל בריק ממשרד עו"ד יונתן, בריק ושות', כנגד סלינגר ונגד חברת סוויפטנס, המפעילה את המסלקה הפנסיונית.

 

פורום מנהלי ההסדרים הפנסיוניים מאגד בתוכו את סוכנויות הביטוח הגדולות בישראל. עניינה של העתירה בחיוב לתשלום למסלקה בגין "דוחות פרודוקציה", שהם דוחות המציגים את תמונת המצב הפנסיונית של הלקוח. בעתירתו טוען הפורום כי הממונה קבעה את חובת השימוש במסלקה הפנסיונית לצורך קבלת דוחות פרודוקציה בהיעדר סמכות, וכי על החיוב להתבטל.

 

הפורום טוען, כי החוק מסמיך את המסלקה הפנסיונית לבצע פעולות מוגדרות בלבד, אשר הפקת דוחות פרודוקציה אינה אחת מהן. בעתירתו מוסיף וטוען הפורום, כי המסלקה הפנסיונית הינה מונופול הפועל ברישיון משרד האוצר, ולפיכך מהות החיוב לקבלת דוחות פרודוקציה באמצעותה מהווה הטלת "מס מסלקה" על בעלי הרישיון, אשר יאלצו לשלם סכומים של מאות אלפי שקלים למסלקה הפנסיונית עבור מידע שהתקבל עד כה בחינם.

 

בעתירה מצוין כי קיים חשש ש"מס המסלקה" מקורו בצורך להזרים כספים למסלקה הפנסיונית, אשר החברה המפעילה אותה (סוויפטנס) והמדינה השקיעו בה סכומים של מיליוני שקלים, ואשר קיים ספק האם המודל העסקי יאפשר קיומה.

 

הפורום טוען כי העלויות שמייצר המהלך יגולגלו בסופו של דבר על החוסכים. זאת, בניגוד למטרה המוצהרת של הממונה על שוק ההון להוזלת עלויות המוצרים הפנסיוניים.

 

דורית סלינגר דורית סלינגר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x