שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

שמח בקניון: פדיון השוכרים גדל - וכך גם ההכנסות של מליסרון

השוכרים בקניוני עופר הגדילו מכירות ב-8% בינואר-אפריל. חברת הקניונים של ליאורה עופר יותר מהכפילה את הרווח הנקי ברבעון ל-237 מיליון שקל

אורן פרוינד 11:0123.05.16

חברות הקניונים ממשיכות לצמוח בעקביות רבעון אחר רבעון. מליסרון, חברת הקניונים הגדולה ביותר בישראל שנמצאת בשליטת ליאורה עופר, סיימה את הרבעון הראשון של 2016 עם עלייה של 2.8% ב-NOI לסכום של 264 מיליון שקל.

 

בשורה התחתונה החברה דיווחה על עלייה של 6% ב-FFO לסכום של 142 מיליון שקל ועל גידול של 140% ברווח הנקי לבעלי המניות לסכום של 237 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית מליסרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברה תחלק דיבידנד של 55 מיליון שקל בעבור רווחי הרבעון הראשון של 2016 בהתאם להכרזה שלה בתחילת השנה על חלוקת דיבידנד שנתי של 220 מיליון שקל בארבעה תשלומים רבעוניים שווים.

 

מליסרון, שמנוהלת על ידי ליאורה עופר (יו"ר) ואבי לוי (מנכ"ל), מחזיקה 25 נכסים מניבים בשטח כולל של כ-666 אלף מ"ר שטחי השכרה המאוכלסים בשיעורי תפוסה של כ-98%. בין הנכסים המרכזיים של מליסרון: עופר הקריון, עופר רמת אביב, עופר גרנד קניון באר-שבע, עופר גרנד קניון חיפה, עופר רחובות, עופר גרנד קניון פתח-תקוה, עופר בילו סנטר אאוטלט, פארק עופר פתח תקוה ועוד.

אבי לוי מנכ"ל מליסרון אבי לוי מנכ"ל מליסרון צילום: אביב אברמוב

 

למליסרון לא נוספו נכסים חדשים במהלך השנה האחרונה ועל כן ה-NOI שלה מנכסים זהים הוא זהה ל-NOI הכולל. השיפור ב-NOI נובע בעיקר משיפור בתוצאות הקניונים הבולטים של מליסרון: קניון עופר רחובות, עופר גרנד קניון חיפה, קניון עופר רמת אביב ועופר קניותר בנס ציונה שברבעון הקודם הושלם בו שיפוץ. הנתון המעניין בדוחות של מליסרון הוא שיעור הגידול בפדיונות של השוכרים שלה, שעמד על 7.96% בחודשים ינואר אפריל 2016 לעומת התקופה המקבילה שנה שעברה. הגידול בפדיונות, שנחשב לחריג מאוד לתקופה כה קצרה, הוא זה שמאפשר לחברה להעלות את שכר הדירה ובכך להגדיל את ההכנסות ואת הרווחים.

 

כלומר, השוכרים של מליסרון מוכרים יותר והיא מרשה לעצמה להעלות מחירים בקניונים. אלא שכאן יכולה להיות טמונה סכנה עבור מליסרון, כיוון שהשוכרים אמנם מגדילים את הפדיונות שלהם, אולם הרווחים של חלק מהם נשחקים. חברות האופנה למשל, נאלצות להוריד מחירים לאור התחרות הגבוהה בענף במה שמביא לעלייה בפדיונות אולם שחיקה ברווחיות.

 

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון, לא מוטרד מהמצב הזה. "ברבעון האחרון ביצעה מליסרון שורה של מהלכים עסקיים משמעותיים, ביניהם: רכישת מלוא האחזקה ב'עופר גרנד קניון באר שבע' מידי קבוצת להב תמורת כ-143 מיליון שקל, השלמה מוצלחת של גיוס אג"ח בסך של כ-1.2 מיליארד שקל, והשלמת מהלך המיזוג עם חברת הבת, בריטיש ישראל, דבר שיחסוך בעלויות כספיות ובתשומות ניהוליות לקבוצת מליסרון. אנו מתכוונים לפעול להמשך הייזום והבניה ואיתור הזדמנויות נוספות להגדלת מצבת הנכסים".

 

מליסרון המשיכה ברבעון הראשון של 2016 במגמה להקטנת רמת המינוף הפיננסי שלה. שיעור המינוף הממוצע של הקבוצה, במונחי LTV , עומד על כ-54.8% בהשוואה לשיעור של כ-60% בסוף שנת 2015. בעקבות הירידה העקבית במינוף, והצפי להמשך המגמה, העלתה בספטמבר האחרון חברת הדירוג מעלות S&P את דירוג האשראי לזמן ארוך של החברה וחברות בשליטתה ל-(AA-).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x