$
שווקי חו"ל

ותודה לקופקסון: טבע היכתה את תחזיות האנליסטים לרבעון הראשון

ענקית הגנריקה סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 1.2 דולר למניה, לעומת צפי של 1.17 דולר למניה. מכירות הקופקסון ברבעון עמדו על 1.01 מיליארד דולר לעומת תחזית של 917 מיליון דולר. טבע: רכישת אלרגן צפויה להיסגר בחודש הבא

גיל קליאן 14:0109.05.16

טבע פרסמה היום (ב') את דוחותיה לרבעון הראשון של 2016. ענקית הגנריקה סיימה את הרבעון עם רווח של 1.2 דולר למניה. הכנסות החברה עמדו על 4.81 מיליארד דולר.

 

צפי האנליסטים לרבעון הראשון עמד על הכנסות של 4.77 מיליארד דולר ורווח של 1.141 מיליארד דולר, או 1.17 דולר למניה.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מכירות הקופקסון ברבעון עמדו על 1.01 מיליארד דולר לעומת תחזית של 917 מיליון דולר.

 

לרבעון השני צופה טבע רווח נקי של 1.16-1.2 דולר למניה. תחזיות האנליסטים לרבעון הבא הן רווח נקי של 1.17 דולר למניה. צפי ההכנסות של טבע לרבעון השני הוא 4.7-4.9 מילארד דולר, לעומת תחזית אנליסטים של 4.85 מיליארד דולר.

 

החברה ציינה כי רכישת אלרגן תיסגר בחודש הבא.

 

סוכנות רויטרס דיווחה בסוף השבוע כי על טבע למכור נכסים בשווי של 2 מיליארד דולר בארה"ב. זאת כדי לעמוד בהתניות של הרשות ההגבלים העסקיים האמריקאית, התניות שעמידה בהן הכרחית עבור טבע לקבלת האישור הנדרש מהרשות לרכישת החטיבה הגנרית של חברת אלרגן.

 

טבע דיווחה על ביולי אשתקד על כוונתה לרכוש את חטיבת הגנריקה של אלרגן תמורת 40.5 מיליארד דולר. רשות ההגבלים האירופית אישרה את תנאי העסקה, אך רשות ההגבלים האמריקאית עדיין לא נתנה את אישורה.הרשות האמריקאית פרסמה בעקבות ההודעה על העסקה אזהרה בדבר השלכות צמצום מספר החברות בשוק הגנריקה על התחרות בשוק זה וכתוצאה מכך על מחירי התרופות. הרשות אף הבהירה כי אינה בטוחה שההתאמות שהוצעו (מכירת הנכסים האמורה) יחפו על הפגיעה האפשרית בתחרות.

 

 צילום: יריב כץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x