$
בורסת ת"א

מיטב-דש ואיילון אישרו מיזוג פעילות הגמל והפנסיה

פעילות הגמל והפנסיה של איילון המנהלת כ-7 מיליארד שקל תמוזג לזו המקבילה במיטב-דש המנהלת כ-40 מיליארד שקל. העסקה כפופה בין היתר לאישור הפיקוח על הביטוח ורשות ההגבלים

רחלי בינדמן 09:3609.05.16

לאחר ארבעה חודשים של משא ומתן אישרו היום הדירקטוריונים של איילון ביטוח שבשליטת לוי רחמני ויונל כהן, ובית ההשקעות מיטב-דש שבשליטת משפחת סטפק ואלי ברקת את המיזוג בין חברת הגמל של איילון לחברת הגמל והפנסיה של מיטב-דש.  

איילון פנסיה וגמל תמוזג לתוך מיטב-דש גמל ופנסיה ובתמורה תקצה מיטב דש גמל ופנסיה לבעלות המניות באיילון פנסיה וגמל (חברת הביטוח איילון) מניות של מיטב-דש גמל ופנסיה.

 

יו"ר חברת הגמל והפנסיה של מיטב-דש הוא רונן טוב, לשעבר משנה של יונל כהן בעת כיהן כמנכ"ל מגדל. מדובר באחד המהלכים המשמעותיים הראשונים שמוביל יונל כהן מאז נכנס לתפקיד יו"ר איילון בתחילת השנה.

 

לפי הדיווח, הצדדים נערכים לחתימה על מסמכי העסקה, ולהערכת מיטב דש העסקה צפויה להיחתם בימים הקרובים. העסקה כפופה לתנאים מתלים, בין היתר לקבלת האישורים וההיתרים הנדרשים מהממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר וכן קבלת אישור רשות המיסים ואישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

 

המיזוג בין שני הגופים נועד לאפשר לאיילון גמל ופנסיה, שחקן קטן, לנצל את יתרון הגודל של מיטב-דש. קופות הגמל והפנסיה של איילון מנהלות יחד כ-7 מיליארד שקל (מחציתם בקופות הגמל וההשתלמות ומחציתם בפנסיה). מיטב-דש גמל ופנסיה מנהלת כ-40 מיליארד שקל, רוב הסכום בגמל והשתלמות לצד קרן פנסיה קטנה.

 

לפי הערכות, חברת הגמל והפנסיה הממוזגת צפויה להשתתף במכרז קרן פנסיית ברירת המחדל של האוצר שיתקיים בחודשים הקרובים.

 

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש אילן רביב מנכ"ל מיטב דש צילום: ישראל הדרי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x