$
בורסת ת"א

יום אחרי הדו"ח הגרוע ייצוגית נגד אביליטי בת"א

התובע הייצוגי טוען כי אביליטי הציגה לציבור מצב כספי מוטעה - שגרר תיקון לאחור של הדוחות

דרור רייך 07:1804.05.16

השופטת רות רונן מביהמ"ש המחוזי בתל אביב תצטרך להחליט לגבי עתידה של תביעה ייצוגית בהיקף של 23.3 מיליון שקל נגד חברת אביליטישהגיש אודי לדרגור, יועץ בתחום השיווק באינטרנט, באמצעות משרד עוה"ד קלעי רוזן ושות'.  

לדרגור שרכש 18 מניות של אביליטי, מלין כי מצבה הכספי שהוצג לציבור היה מוטעה. את הטענה הוא מבסס על הדו"חות הכספיים של החברה, העוסקת בתחום הסייבר, שמהם עולה כי הדו"חות ל־2014–2012 היו שגויים, ולכן ביצעה החברה תיקון לאחור.

מה דעתך על מניית אביליטי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בעקבות הדו"חות נפלה מניית החברה שלשום ב־23.6% בת"א ובניו יורק ב־33%. אתמול היא ירדה בת"א ב־13.9% נוספים. עורכי הדין טוענים כי על פי נתוני הבורסה ביומיים האחרונים נסחרו כ־2.52 מיליון מניות של החברה, שנחתכו ב־9.22 שקל כל אחת — ומכאן גובה התביעה.

 

תיקון הפרמטרים הפיננסיים של אביליטי ב־2014 כוללים הקטנת הכנסות ב־690 אלף דולר, הגדלת הוצאות השיווק ב־677 אלף דולר והקטנת הרווחים ב־511 אלף דולר.

 

אביליטי אף הצהירה בפומבי כי היא חוקרת את האירוע בפיקוח ועדת הביקורת ויועצים חיצוניים. "מדובר בתופעה שהולכת ופושה בבורסה הישראלית, חברות זרות נרשמות למסחר ולאחר תקופה קצרה מתברר כי המידע שניתן לבעלי המניות חלקי ומטעה, ואף במקרים מסויימים שקרי", צוין בכתב התביעה.

 

השופטת רות רונן השופטת רות רונן צילום: שאול גולן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x