$
בורסת ת"א

ביוקנסל מינתה מנכ"ל חדש, מתכוונת לצאת להנפקה בארה"ב

דירקטוריון חברת הביומד אישר הקצאה פרטית של מניות למשקיעים אמריקאים בסכום של 6 מיליון דולר - כנגד 32% מהמניות

דרור רייך 14:3301.05.16

חברת הביומד ביוקנסלהודיעה על כוונתה לנסות ולהנפיק שוב בבורסה בארה"ב באמצעות גיוס הון, ועל מינוי מנכ"ל חדש לחברה. ביוקנסל מינתה את ד"ר פרנק הלוסקה כמנכ"ל ביוקנסל במקומו של יונתן בורגין שיעזוב את תפקידו בימים הקרובים.

 

בתפקידו האחרון שימש ד"ר הלוסקה כמנהל רפואי ראשי (CMO) של חברת תרופות אמריקאית המתמקדת בתחום האונקולוגיה. 

בביוקנסל מסבירים את השינוי בהנהגה, בצורך בהתאמה לפעילות בעלת השליטה כלל ביוטכנולוגיה(כ-83%) מצד אחד, ובהתאמת הכיוון לארה"ב - שם יבוצע גם הניסוי הגד

ול של החברה שיכלול מאות חולים לקראת סוף השנה.

 

בחול המועד פסח אישר דירקטוריון ביוקנסל הקצאה פרטית של מניות למשקיעים אמריקאים בהיקף של 6 מיליון דולר, כנגד כ-32% מהמניות. בחברה מקווים כי היא תוכל להביא הסכמי השקעה נוספים בתנאים דומים עם משקיעים נוספים בהיקף מצטבר של בין 15 ל-20 מיליון דולר. ההחלטה תובא גם לאישור האסיפה בכת"ב.

 

תנאי ההקצאה הפרטית משקפים לביוקנסל שווי של 12.5 מיליון דולר ומחיר למניה של 26 סנט, השווה לכ -98 אגורות, פרמיה של 22% לעומת מחיר הבסיס של מניית ביוקנסל במסחר היום.

 

מנכ"ל אמריקאי להנפקה אמריקאית

בנוסף ציינה ביוקנסל כי בכוונתה לבצע הנפקת מניות ראשונית בבורסה בארה"ב ולצורך כך, היא מתכוונת להגיש מסמך רישום לרשות ניירות הערך האמריקאית (ה-SEC) בעתיד הקרוב.

 

בפברואר אשתקד ביצע ביוקנסל לגיוס של עד 24 מיליון שקל בהנפקת זכויות כצעד מקדמי לקראת הנפקת החברה בוול סטריט, שלא יצא לפועל. גם היום, למרות ההצהרות, ביוקנסל הבהירה כי אין ודאות כי שההפקה בארה"ב אכן תבוצע ושתנאיה יהיו מקובלים על החברה.

 

 

ביומד אילוסטרציה ביומד אילוסטרציה צילום: shutterstock

בטל שלח
    לכל התגובות
    x