$
שווקי חו"ל

וורן באפט: "אם טראמפ ייבחר לנשיאות זו לא תהיה הבעיה העיקרית שלנו"

בכנס המשקיעים של ברקשייר האת'ווי, התייחס באפט לשאלה איזו השפעה תהיה לחברה שלו אם המועמד הרפובליקני ייבחר לנשיאות. באפט חשף תוצאות ראשוניות של ברקשייר - הרווח עלה ב-8% ברבעון הראשון ל-5.59 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 20:3630.04.16

‏וורן באפט, "האורקל מאומהה" ואחד האנשים העשירים ביותר בעולם, התייחס הערב (שבת) להשפעה שתהיה על החברה שלו, ברקשייר האת'וויי, אם דונלד טראמפ יהיה נשיא: ''זו לא תהיה הבעיה העיקרית שלנו'', אמר טראמפ למשקיעים שהגיעו לכנס השנתי המסורתי שנערך באומהה, נברסקה.

 

 

 

באפט חשף במהלך הכנס תוצאות ראשוניות של חברת האחזקות ברקשייר האת'ווי לרבעון הראשון של השנה. מהנתונים שמסר באפט עולה, כי הרווח הנקי לרבעון הראשון של השנה עלה ביותר מ-8%. הרווח שהסתכם ברבעון המקביל אשתקד ב-5.16 מיליארד דולר, עלה ברבעון הראשון של 2016 לרמה של 5.59 מיליארד דולר.  מהנתונים שחשף ה'אורקל מאומהה' עולה עוד, כי רווחי הביטוח ירדו ל-1.32 מיליארד דולר, לעומת 1.355 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. בשל העלייה באסונות טבע.

 

רווחי חטיבת הקרונות, השירות והאנרגיה של החברה נפלו מרמה של 1.466 מיליארד דולר אשתקד לרמה של 1.225 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2016. רווחי החטיבה ירדו ב"אופן משמעותי" במהלך הרבעון, אמר באפט, שהעריך כי "זה כמעט ודאי שהרווחים עתידים לרדת גם בשאר הרבעונים השנה". ירידה במשלוחים של פחם ומוצרים המשמשים את תעשיית פצלי הגז חתכו את תוצאות חטיבת הרכבות בשנה שעברה, שכבר צפויות לדווח על הכנסות ורווחים נמוכים יותר השנה, להערכת באפט.

 

סטרימינג ומחבתות במבצע

 

כנס המשקיעים השנתי של ברקשייר האת'וויי נפתח בסוף השבוע באומהה, נברסקה, בחגיגת שופינג שהוגדרה על ידי כמה מהמארגנים כ"כריסמס באביב". השנה, לראשונה, יועבר הכנס בסטרימינג ביאהו פייננס, באנגלית ובתרגום למנדרינית. עם זאת, כ־40 אלף בעלי מניות נהרו לחזות ביו"ר ברקשייר וורן באפט ובסגנו צ'ארלי מאנגר מקרוב, בין השאר בגלל גילם המתקדם. "באפט בן 85 ומאנגר בן 92. שווה לי לנסוע אלפי ק"מ כדי לשמוע מהם כמה פנינים לפני שיהיה מאוחר מדי", כך אמר אחד המשתתפים לעיתון מקומי.

 

לפני פתיחתו הרשמית של הכנס היום עם אירוע השאלות והתשובות המיוחל למשקיע המפורסם בעולם ולסגנו, התרכזו המשקיעים בשופינג עירני בהנחות מיוחדות של מותגים בבעלות ברקשייר. מחולצות של פרוט אוף דה לום, סכינים ומחבתות של פמפרד שף ונעליים של ברוקס ועד ליהלומים של חברת בורשהיימס בשווי מיליוני דולרים - הכל בהנחות מפליגות.

 

כנס המשקיעים השנתי של ברקשייר האת'ווי כנס המשקיעים השנתי של ברקשייר האת'ווי צילום: בלומברג

 

משקיעים חרוצים התייצבו ביום שישי בשעות הבוקר המוקדמות מחוץ לבניין סנצ'ורי־לינק שנפתח בשעה 12 בצהריים כדי ליהנות מהמבצעים. "הם מוכרים מחבתות בשווי 135 דולר ב־75 דולר בלבד. זו פשוט חובה לקנות", ציינה אחת המשקיעות שמגיעה לאירוע בקביעות עם בעלה, זה 15 שנה.

 

מעריצי באפט אחרים, ג'ון ומרילין דוייל מסנט לואיס מיזורי, נהגו שמונה שעות כדי להשתתף לראשונה באירוע. ביום שישי בבוקר הם המתינו בתור הארוך לפתיחת הדלתות לאירוע השופינג, שם נודע להם כי השאלות והתשובות לבאפט יועברו בסטרימינג באתר של יאהו. "לא היה לנו מושג", אמרו. "אבל גם אם היינו יודעים, לא היינו מוותרים על האירוע".

 

סנגריות ותותים מצופים בשוקולד

 

אירוע ברקשייר הוא כמובן הזמן העמוס ביותר בשנה בשדה התעופה של אומהה. עם זאת, התנועה האווירית עלתה השנה ב־0.8% בלבד לעומת 2015. לנוחתים המתינו בשדה התעופה שוקו חם וקפה שעה שעמדו בתור למוניות. סוכנות אוויס המקומית דיווחה כי השנה שוריינו מכוניות ברמה עממית יותר. "הם מצייתים לחוקים של וורן ונזהרים עם הכסף", אמר דובר מטעם אוויס, ג'וש טייסון.

 

המלונות באומהה קיבלו את פני הבאים עם שטיחים אדומים, סנגריות ותותים מצופים בשוקולד, זאת נוסף להנחות מיוחדות על מוצרים של סוחרים מקומיים שניצלו את העלייה לרגל כדי לגזור קופון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x