שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרשת אורבנקורפ נגררת לביהמ"ש בישראל: צו איסור על ביצוע פעולות בנכסי החברה

השופט אורנשטיין נענה לבקשת מחזיקי האג"ח, המשיבים אש לבעל השליטה אלן ססקין. זאת יומיים לאחר שפתח ססקין במפתיע בהליך הקפאת הליכים ומכירת נכסים תחת פיקוח ביהמ"ש בקנדה. הבקשה תידון מחר בבוקר

אורן פרוינד 14:4424.04.16

מחזיקי האג"ח של חברת אורבנקורפ הקנדית משיבים לאש לבעל השליטה בחברה אלן ססקין. יומיים לאחר שהפתיע אותם ופתח בהליך הקפאת הליכים ומכירת נכסים תחת פיקוח בית המשפט המחוזי באונטריו קנדה, מחזיקי האג"ח שמיוצגים על ידי עו"ד גיא גיסין הגישו בקשה לאיסור דיספוזיציה בנכסים של החברה, כלומר צו שאוסר על החברה לבצע כל שינוי בנכסיה לרבות מכירה או פירעון חוב.

 

שופט ביהמ"ש המחוזי נענה לבקשת מחזיקי האג"ח ובכך למעשה נפתח מאבק משפטי ארוך טווח כאשר המחזיקים ינסו לנהל אותו בישראל בעוד שססקין ינסה להעביר את הקרב למערכת המשפט בקנדה.

 

כך כתב הבוקר (א') השופט אורנשטיין בהחלטתו: "ניתן בזאת צו האוסר על ביצוע כל פעולה בנכסי החברה מכל מין וסוג. הצו חל גם על כל מי שפועל בשם החברה, בין במישרין ובין בעקיפין לרבות על בעל השליטה וזאת עד החלטה אחרת. הבקשה תידון מחר בשעה תשע בבוקר".

אלן ססקין אלן ססקין צילום: יו טיוב

 

מחזיקי האג"ח הגישו את הבקשה היום בשעות הבוקר, למרות במערכת ביהמ"ש בישראל למרות שהיא נמצאת בפגרה. השופט אורנשטיין השתכנע שאכן מדובר במצב המחייב טיפול מזורז ולכן החליט להעינות לבקשתם. הבקשה הוגשה על ידי הנאמן למחזיקי האג"ח רזניק ונטען בה לצורך דחוף למינוי בעל תפקיד לחברה שיוקנו לו סמכויות נרחבות ובין היתר לקבל את סמכויות הדירקטוריון של החברה.

 

אורבנקורפ היא חברת נדל"ן מאונטריו קנדה שגייסה בישראל בדצמבר 2015 כ-180 מיליון שקל ואתמול הגישה בקשה להקפאת הליכים בקנדה. בתשקיף ההנפקה נכתב במפורש כי החברה אינה יכולה לבקש הליך הקפאת הליכים או חדלות פירעון במדינה זרה, ומשכך החליט ססקין לבקש את הבקשה הזו לגבי החברות הבנות של אורבנקורפ שמחזיקות בנכסים עצמם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x