$
בורסת ת"א

לידר שוקי הון במו"מ למכירת פעילות החיתום והברוקראז'

בית ההשקעות הודיע כי עדיין מוקדם להעריך האם העסקה תצא לפועל ובכל מקרה, היא לא תכלול את חלקו של הבנק הבינלאומי בחברת החיתום

רעות שפיגלמן 13:4724.04.16

בית ההשקעות לידר שוקי הון הודיע היום (א') כי דירקטוריון החברה מנהל מו"מ למכירת השליטה (80%) בחברת החיתום לידר הנפקות ולמכירת פעילות הברוקראז'. העסקה לא תכלול את חלקה (20%) של קבוצת הבינלאומי בלידר הנפקות.  

 

 

לידר סיים את שנת 2015 עם רווח נקי של 50 מיליון שקל - עליה של 8% לעומת השנה המקבילה. הכנסות לידר מפעילות החיתום עמדו על 31 מיליון שקל לעומת 28 מיליון שקל בשנת 2014 ועם רווח לפני מס של 12 מיליון שקל בשנה שחלפה.

 

הכנסות מגזר הברוקראז' הסתכמו ב- 33.6 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 35.5 מיליון שקל בשנה המקבילה. הרווח לפני מס מהברוקראז' עמד על 4 מיליון שקל.

 

לצד מגזר ההנפקות ומגזר הברוקראז' ללידר גם הכנסות ממגזר המסחר בניירות ערך וממגזר ניהול ההשקעות. זה האחרון הניב ללידר את מרבית ההכנסות בשנה שחלפה, של 197 מיליון שקל כאשר מחצית מההכנסות מיוחסות לילין לפידות בו מחזיקה לידר 50%.

 

בסוף החודש שעבר הודיע מנכ"ל לידר עמית ורדי על סיום תפקידו, אחרי 12 שנה בבית ההשקעות. שווי השוק של לידר הוא 518 מיליון שקל כאשר המוסדיים ומשקיעים פרטיים ('הציבור') מחזיקים ב-42% ממניות לידר.  
מנהלת מו"מ מנהלת מו"מ צילום: shutterstock

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x