שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

KBS רכשה 21 בנייני משרדים בארה"ב ב-128 מיליון דולר

קרן הריט האמריקאית שגייסה לפני חודש וחצי כמעט מיליארד שקל בהנפקת אג"ח בארץ החלה את מסע הרכישות שלה בוושינגטון ומעדכנת כי היא בוחנת בימים אלה נכס נוסף בכ-170 מיליון דולר

אורן פרוינד 09:3224.04.16

אחרי שגייסה לפני חודש וחצי בהצלחה בישראל 970 מיליון שקל בהנפקת אג"ח ראשונית, קרן הריט האמריקאית KBS מתחילה לרכוש נכסים חדשים לתוך הפורטפוליו. הקרן חתמה היום על מזכר הבנות ראשוני לרכישת 21 בניינים נפרדים הכוללים 14 בנייני משרדים בני שתי קומות, שני מבני תעשייה וחמישה בניינים המשמשים לתעשייה ומשרדים שנבנו בשנים 1984-1992. הנכסים ממוקמים ברדמונד, וושינגטון.

 

שיעור התפוסה הממוצע בנכסים הינו 82% והם מושכרים לכ-100 שוכרים. דמי השכירות השנתיים ברוטו המתקבלים מהנכס מסתכמים לסך של כ-7.7 מיליון דולר. תקופת השכירות הממוצעת שנותרה בהסכמים הקיימים בנכס היא כשלוש שנים. המחיר הממוצע למ"ר הינו 14.17 דולר. KBS עדכנה גם כי היא בוחנת בימים אלה רכישת נכס נוסף בסכום כולל של כ-170 מיליון דולר.

 

וושינגטון וושינגטון

 

KBS היא אחת החברות האמריקאיות הגדולות שהגיעו לישראל, ונחשבת לבעלים החמישי בגודלו בעולם של מבני משרדים עם היקף נכסים ענק של 9.7 מיליארד דולר. הקבוצה הוקמה בשנת 1992 על ידי פיטר ברן וצ'רלס שרייבר כקרן השקעות פרטית שעסקה בייעוץ השקעות בתחום הנדל"ן בארה"ב. בשנת 2005 הצטרפו לקרן קיט הול ופיטר מקמילן ויחד עם השותפים הקיימים ייצרו פלטפורמה של קרנות ריט שרוכשות ומנהלות נכסים עבור לקוחות מוסדיים (קרנות פנסיה גדולות). ממועד הקמתה ועד היום הייתה KBS מעורבת במכירתם של 1,025 נכסים וניהלה נכסים בשווי כולל של 18.1 מיליארד דולר.

 

נכון להיום לקבוצת KBS יש שש קרנות ריט שבניגוד לקרנות ריט אינן רשומות למסחר בשום בורסה, אך נמצאות תחת הרגולציה של רשות ני"ע האמריקאית. לישראל מביאה KBS אחת מתוך שש קרנות הריט שלה שמכילה 20 נכסים בשווי כולל של 1.5 מיליארד דולר והון עצמי (מיוחס לבעלי מניות הרוב) של 805 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x