$
בורסת ת"א

בנק לאומי מחליף את מניותיו בחברה לישראל במניות כיל

הבנק טרם דיווח רשמית על המהלך, שצפוי להמיר אחזקה של 5.86% בחברה לישראל בשווי של 325 מיליון שקל, לאחזקה של 1.4% במניות כיל

רעות שפיגלמן 12:5921.04.16

בנק לאומימחליף את מניות החברה לישראלבמניות החברה בת כיל. הבנק טרם דיווח רשמית על המהלך, שצפוי להמיר אחזקה של 5.86% בחברה לישראל בשווי של 325 מיליון שקל, לאחזקה של 1.4% במניות כיל.

 

עד כה נאלץ הבנק לדווח על כל עסקה במניות החברה לישראל, שכן הוגדר בעל עניין (כמו כל בעל מניות שמחזיק יותר מ-5% ממניות חברה בורסאית). בכיל אחזקת הבנק תהיה נמוכה מ-5%, ועל כן לא יצטרך לדווח על כל עסקה שייבצע במניות החברה. כמו כן, הסחירות בכיל גבוהה מהסחירות בחברה לישראל, מה שייקל על הבנק לממש את אחזקותיו אם ירצה.

מה דעתך על מניית חברה לישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברה לישראל איבדה מערכה מעל 70% בחמש השנים האחרונות - וזו אחת הסיבות שבלאומי מעוניינים להיפטר מהאחזקה. בשנה שחלפה רשם הבנק רווח של 638 מיליון שקל ממימוש מניות החברה לישראל כאשר מכר במצטבר בשתי מנות 12% ממניות החברה.

 

בקנון, שפוצלה מהחברה לישראל בתחילת 2015, מחזיק הבנק כ-14%. מאז החלה קנון להיסחר בבורסה בת"א ובבורסה בניו-יורק איבדה חברת האחזקות כ-50% מערכה. באפריל 2015 מכר הבנק 4% ממניותיו בקנון תמורת 174 מיליון שקל ורשם רווח של 9 מיליון שקל - אולם רווח זה קוזז במלואו בשל הוצאת ירידת ערך של 282 מיליון שקל שרשם הבנק בגין אחזקתו בקנון ברבעון האחרון של 2015.

 

בלאומי לא הגיבו לידיעה.

 

עידן עופר, בעל השליטה בחברה לישראל עידן עופר, בעל השליטה בחברה לישראל צילום: בלומברג
בטל שלח
    לכל התגובות
    x