$
שווקי חו"ל

איידיאו פרופרטיז גייסה 100 מיליון יורו בהנפקה פרטית

בעלת השליטה איידיאו גרופ השתתפה בהנפקה בסכום של 37 מיליון יורו ושמרה על אחזקה של 37% בחברה הבת. הסכום שגויס ישמש לרכישות נדל"ן בברלין

גולן חזני ואורן פרוינד 12:1521.04.16

חברת איידיאו פרופרטיז הנסחרת בבורסת פרנקפורט ואשר בשליטת שיכון ובינוישל שרי אריסון, גייסה אמש 100 מיליון יורו בהנפקת מניות פרטית למשקיעים מוסדיים. 

בעלת השליטה הישראלית איידיאו גרופהשתתפה בהנפקה בהיקף של 37 מיליון יורו מהסכום, וכך שמרה על שיעור האחזקה שלה בחברה, 37%.

 

כספי ההנפקה מיועדים לכישות נוספות של איידיאו בברלין. שלאחרונה התמודדה החברה על פורטפוליו נכסים של אפריקה ישראל בגרמניה. יו"ר שיכון ובינוי משה לחמני אמר כי " בכוונתנו להמשיך ולפתח את הפעילות של החברה בברלין תוך ביצוע רכישות אסטרטגיות בעלות פוטנציאל השבחה משמעותי".

 

" קצב הצמיחה של איידיאו מאז ההנפקה המוצלחת בבורסת פרנקפורט ממשיך להיות גבוה, והגיוס הנוכחי יתמוך במאמצינו להגדיל משמעותית את עסקי החברה", אמר שלמה זוהר, מנכ"ל החברה, "כפי שהצהרנו לאחרונה, בכוונתנו להכפיל בתוך חמש שנים את מספר הדירות שבבעלות איידיאו, שכיום עומד על כ- 15,000 יחידות דיור".

 

שלמה זוהר מנכל איידיאו שלמה זוהר מנכל איידיאו צילום: אלכס קוילמוסקי

 

בוני התיכון גייסה 46 מיליון שקל

חברת בוני תיכון השלימה בהצלחה את הנפקת איגרות החוב שלה, במסגרתה גייסה סכום כולל של כ-46 מיליון שקל. בסך הכל, נרשמו בשני שלבי ההנפקה ביקושים בסך של כ-123 מיליון שקל, פי 2.7 לערך מהסכום שביקשה החברה לגייס.

 

במסגרת הגיוס, הנפיקה בוני התיכון למשקיעים סדרה חדשה של איגרות חוב (סדרה ט'), שהינה סדרה שקלית. המח"מ בסדרה הוא כ-1.6 שנים והיא עומדת לפירעון בשנים 2017-2018.

 

בעקבות ביקושי היתר שנרשמו בשלב הציבורי של ההנפקה, נקבע שיעור הריבית של איגרות החוב לרמה של 5.3%, לעומת ריבית של 5.7% בשלב המוסדי, ובהשוואה לריבית מקסימלית של 7.2% שהוצעה בהנפקה על ידי החברה. את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים איי.בי.איי, רוסאריו קפיטל, אייפקס הנפקות ומנורה מבטחים חיתום וניהול.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x