$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בעלי הפועל ירושלים לשעבר: השותף של להב אל-אר בגרמניה

תמורת הלוואה של 19 מיליון שקל קיבל אורי מנצור אג"ח להמרה של Malone, החברה־הבת של להב אל־אר שבשליטת אלי להב ואיליק רוז'נסקי. Malone מחזיקה בשלושה נכסים בגרמניה. בתוך שלוש שנים יוכל מנצור להמיר את האג"ח ל־50% ממניות החברה

גולן חזני 07:5510.04.16

אורי מנצור, איש העסקים הירושלמי שהיה נשיא הפועל ירושלים בכדורסל, הופך להיות שותף של אלי להב ואיליק רוז'נסקי בעסקאות בגרמניה של חברת להב אל־אר הבורסאית. 

בנובמבר האחרון פורסם ב"כלכליסט" כי להב אל־אר חתמה על הסכם להכנסת שותף לחברת Malone, שבבעלותה המלאה, המחזיקה בשלושה נכסים מסחריים בגרמניה. דווח כי השותף הוא ישראלי שנכנס לראשונה לתחום הנדל"ן.

 

על פי ההסכם, השותף נתן הלוואה של 4.4 מיליון יורו (19 מיליון שקל) שתמורתה קיבל אג"ח להמרה לתקופה של ארבע שנים, ולהב אל־אר תוכל להחליט איזה חלק מהסכום לפרוע בכל זמן נתון. להב אל־אר והשותף יוכלו להמיר את האג"ח למניות החברה בתוך שלוש שנים.

 

להב אל־אר, שבשליטת להב (55%) ורוז'נסקי (25%), רכשה את הנכסים בגרמניה ב־22.3 מיליון יורו.

 

 

איליק רוז'נסקי איליק רוז'נסקי צילום: בועז אופנהיים

 

חלק מהרכישה מימנה החברה באמצעות הלוואה של 16.4 מיליון יורו לטווח ארוך שקיבלה מבנקים זרים, כך שההון העצמי (הלוואת בעלים) שהועמד על ידי להב לצורך הרכישה הסתכם בכ־5.9 מיליון יורו. מאז רכישת הנכסים החזירה להב 1.4 מיליון יורו מהלוואת הבעלים, כך שיתרת ההלוואה בספרי להב אל־אר עומדת כיום על כ־4.5 מיליון יורו. כאמור, ל"כלכליסט" נודע כי השותף הנו מנצור.

 

אם תמומש האופציה על ידי מנצור במחיר של 4.36 מיליון יורו ל־50% ממניות החברה, תישאר להב אל־אר עם אחזקות של 50% ויתרת הלוואת בעלים של כ־150 אלף יורו.

בתוך כך נודע כי להב אל־אר מנהלת מו"מ מתקדם למימוש נכס נוסף בדורטמונד, גרמניה, ברווח של יותר מ־10 מיליון שקל. להערכת גורמים בשוק ההון, החברה תצא לגיוס של עשרות מיליוני שקלים בתקופה הקרובה כדי להמשיך ולהרחיב את פעילות הנדל"ן בגרמניה ופעילות ייצור חשמל פוטו־וולטאי.

 

מנצור היה אחד הבעלים של קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים ושימש כנשיא בקבוצה עד לפני שלוש שנים, כשנמכרה הבעלות לאורי אלון ואיל חומסקי. מנצור נחשב לאיש עסקים נזיל הפעיל בתחומי התעשייה והמסחר. בין היתר הוא מחזיק בכמה חברות, ובהן פורג'ט באופקים המעסיקה 140 עובדים ופועלת בתחום הבד הלא ארוג, שהלקוח העיקרי שלה הוא תאגיד הענק ג'ונסון אנד ג'ונסון. שווייה של פורג'ט מוערך ב־40 מיליון דולר. מנצור גם מימן במיליון שקל את עורכי הדין של שולה זקן, ראש לשכתו של אהוד אולמרט, בפרשות ראשונטורס וטלנסקי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x