שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אורתם סהר מכרה את חלקה באמפא מליבו לפי שווי של 30 מיליון שקל

חברת הנדל"ן שהחזיקה במחצית ממניות חברת הבנייה אמפא מליבו מכרה אותן לאחים נקש ופוגל - שמעתה יהיו הבעלים המלאים שלה

אורן פרוינד 13:2401.04.16

חברת הנדל"ן אורתם סהרששנשלטת ומנוהלת על ידי אמיר נחום (45%) מכרה אתמול (ה') את חלקה (50%) בחברת הבנייה אמפא מליבו תמורת 15 מיליון שקל - שווי חברה של 30 מיליון שקל. אורתם סהר מכרה את חלקה באמפא מליבו לאחים נקש והאחים פוגל, שכבר החזיקו ב-50% הנותרים ומעתה יהיו הבעלים המלאים של אמפא מליבו.

 

אמפא מליבו עוסקת בבנייה של בתים למגורים בעיקר בהרחבות בקיבוצים. אורתם סהר, שהחזיקה (50%) באמפא מליבו באמצעות החברה הבת (100%) מליבו בנייה, תרשום על המכירה הזו רווח של 5 מיליון שקל.

פרויקט הרחבה בקיבוץ שדה נחמיה (ארכיון) פרויקט הרחבה בקיבוץ שדה נחמיה (ארכיון) צילום: אפי שריר

 

אורתם סהר החליטה למכור את אחזקותיה באמפא מליבו כחלק מהאסטרטגיה שלה לשים דגש רב יותר על פעילות של ייזום נדל"ן על חשבון פעילות של קבלנות בנייה. באורתם סהר החליטו לאמץ מודל עסקי דומה לזה של חברת י.ח דמרי, שלפיו החברה תהיה גם היזמית וגם הקבלנית המבצעת של הפרויקטים שלה.

 

שיעור הרווחיות הגולמית בקבלנות נעים בטווח שבין 3%-5%, בעוד שביזמות הם נעים בטווח שבין 15%-18% ולכן החליטו באורתם סהר לשנות מודל עסקי שיגדיל את הרווחיות. זו הסיבה גם שאורתם סהר מכרה את אחזקותיה (75%) בחברת הביצוע שדה תמורת 3.6 מיליון שקל (לפי שווי חברה של 5 מיליון שקל) שעסקה בדומה לרום גבס מקבוצת דורי בעבודות גמר בבנייה.

 

עברה להפסד

 

האסטרטגיה של אורתם סהר נראתה היטב בדו"חות החברה שפורסמו אתמול. צבר ההזמנות של אורתם סהר אמנם ירד מרמה של 2.5 מיליארד שקל בסוף שנת 2014 לרמה של 2 מיליארד שקל בסוף שנת 2015. אולם כעת הוא מכיל בתוכו צבר הזמנות של 600 מיליון שקל של פרויקטים שאורתם סהר מבצעת עבור עצמה, כלומר פרויקטים שהיא היזמית.

 

אורתם סהר, שעסקה מאז היווסדה בבנייה של מבנים ציבוריים, תחנות רכבת בישראל, מוסדות רפואיים בישראל - שמה מעתה דגש על פעילות של ייזום למגורים שמבוצעת תחת החברה הבת (100%) מליבו בנייה.

 

בעקבות השינוי העסקי אורתם סהר הפסיקה פעילויות בתחום הקבלנות ומשכך ההכנסות שלה בשנת 2015 ירדו בכ-6.8% והסתכמו בכ-1.27 מיליארד שקל. כתוצאה מכך היא סיימה את השנה בהפסד של 15.3 מיליון שקל לעומת רווח של 680 אלף שקל בשנה שעברה. נכון להיום, לקבוצה 7 פרויקטים בתחום ייזום הבנייה למגורים בהיקף של 1,109 יחידות דיור. כמו כן, היא מבצעת בנייה למגורים בהיקף של כ-4,393 יחידות דיור עבור יזמים פרטיים וקבוצות רכישה ברחבי הארץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x