$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

עוד זעזוע במגה: המנכ"ל רביב ברוקמאייר עוזב את תפקידו

ברוקמאייר שמונה לתפקיד ביולי האחרון, עוזב על רקע חילוקי דעות עם נאמני הרשת, גבי טרבלסי אהוד גינדס ואמיר ברטוב. לפי ההסכם עמו, שכרו מובטח לשנתיים לפחות

גולן חזני 12:0230.03.16
רביב ברוקמאייר, מנכ"ל מגה, עוזב את תפקידו. ל"כלכליסט" נודע כי ברוקמאייר סיכם עם נאמני הרשת, גבי טרבלסי אהוד גינדס ואמיר ברטוב, על הפסקת עבודתו. אחד הסמנכ"לים ישמש כמ"מ זמני.

 

ברוקמאייר שמונה לתפקיד ביולי האחרון, הרגיש ככל הנראה כי בנסיבות החדשות של החברה, שנמצאת בהקפאת הליכים, הוא מתקשה להביא את יכולותיו לכדי מיצוי. עם זאת, ידוע כי בינו לבין הנאמנים לא היתה תמימות דעים לגבי ניהול החברה.

 

ברוקמאייר חתם ביולי על הסכם לשנתיים שמבטיח את שכרו גם במקרה עזיבה לפני תום המועד, במידה ומצבה המשפטי של הרשת משתנה בצורה קיצונית. 

השבוע פירסמו נאמני הרשת דו"ח בו נחשף הפסד תפעולי של 16 מיליון שקל לרשת מקבוצת אלון רבוע כחול בחודשיים הראשונים להקפאת ההליכים. הנאמנים לא הצליחו להגיע ליעד המכירות בגובה 50 מיליון שקל בחודש ועמדו בחודשי ההפעלה הראשונים על כ-43 מיליון שקל בממוצע בלבד.

 

עד למועד שבו הודיעו הנאמנים על הפסקת הליכי המכר היו בידי הנאמנים שתי הצעות רכישה תקפות, נתמכות בערבות בנקאית. כולם הציעו הצעות לרכישת הרשת כמקשה אחת, לכולם נכונות לנהל מו"מ עם ההסתדרות על מנת להסדיר את זכויות העובדים בהסכם קיבוצי וחלקן הגיעו, במסגרת תהליך המשא עם המתן עם המציעים, להיקף כספי כולל של כ- 330 מיליון שקל (כולל מלאי בשווי של כ- 130 מיליון שקל, שיספר במועד הרכישה). אלא שהנאמנים סבורים שההצעות הנ"ל אינן מספקות בשים לב לערכה של מגה.

 

נאמני מגה. מימין: רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר ברטוב נאמני מגה. מימין: רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר ברטוב צילום: דנה קופל, עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x