שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

חשש לפשיטת רגל ושחיתות בחברת סאנאדיסון האמריקאית

בוול סטריט ג'ורנל מדווחים כי רשות ני"ע האמריקאית פתחה בחקירה נגד חברת האנרגיה הסולארית - נחשדת בדיווח על נתוני מזומן גבוהים מכפי שהיו לה בפועל. המניה צוללת בניו יורק ב-40%

שירות כלכליסט 17:5729.03.16

חברת האנרגיה המתחדשת סאן אדיסון (SunEdison - SUNE) קרובה לפשיטת רגל על רקע הספקות לגבי אופן ניהול החשבונות שלה וירידת מחירי הנפט. סאן אדיסון מפתחת, מתקינה ומפעילה פרויקטים של אנרגיה חלופית. בשעה הראשונה של יום המסחר בניו יורק צוללת המניה בלמעלה מ-40% לשפל של כ-20 שנה.

סאן אדיסון עומדת בפני "סיכון משמעותי" לפשיטת רגל, כך לפי מסמכים שהגישה החברה הבת שלה, טרה פורם גלובל (TerraForm Global) לרשות ני"ע האמריקאית.

 

האזהרה התקבלה כשבועיים לאחר שהחברה דחתה את פרסום הדו"חות השנתיים שלה בעקבות חשש לפיו לא דיווחה נכונה חלק מהנתונים הפיננסיים. "בשל קשיי הנזילות של

סאן אדיסון, יש סיכון משמעותי שהחברה תגיש בקרוב בקשה להגנה מפני נושים", נכתב במסמכים.

 

במקביל, בוול סטריט ג'ורנל דיווחו שהחברה עומדת בפני חקירה של רשות ני"ע האמריקאית. על פי חשדות הרשות, סאנאדיסון פירסמה נתוני מזומנים גבוהים משמעותית מכפי שהיה לה בפועל, בסביבת מיליארד דולר.

 

סימנים נוספים לבעיות צצו בתחילת החודש, כשהתכנית של החברה לרכוש את חברת וויווינט (Vivint ) המייצרת פאנלים סולריים לגגות לא יצאה לדרך מכיוון שסאן אדיסון לא הצליחה לגייס את המימון הנחוץ להשלמת העסקה.

 

חשמל סולארי חשמל סולארי צילום: חגי דקל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x