$
בורסת ת"א

אקירוב: "הריבית לא הולכת לעלות בקרוב ולכן התקופה הטובה בנדל"ן תימשך"

אלרוב הציגה בשנת 2015 רווח נקי חריג של 233 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 8 מיליון שקל בשנת 2014 - גם בגלל שיערוכים חשבונאיים

אורן פרוינד 17:1828.03.16

שנת 2015 הייתה שנה מוצלחת עבור העסקים של אלפרד אקירוב. מעבר לכך שהוא השלים בהצלחה מהלך של מיזוג בין החברות אלרוב ישראל ואלרוב נדל"ן והביא לחיסכון של מיליוני שקלים בשנה, החברה שבשליטתו ובניהולו הציגה בשנת 2015 תוצאות טובות במיוחד בעקבות ביקוש גבוה לשטחי מסחר בערים לונדון, אמסטרדם וירושלים. בתי המלון של החברה בישראל, רשמו ירידה של 17% בהכנסות משכירות (113 מיליון שקל) בעיקר עקב המצב הביטחוני הרעוע שהביא לירידה בכמות המבקרים.

 

אלרוב נדל"ן, שמחזיקה בבתי מלון, שטחים מסחריים ובמבני משרדים בישראל ובאירופה, הציגה בשנת 2015 רווח נקי חריג של 233 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 8 מיליון שקל בשנת 2014. אלרוב נדל"ן אמנם הגדילה את ההכנסות הנקיות שלה משכירות (NOI) במהלך השנה ב-18% ל-230 מיליון שקל, אולם עיקר השיפור ברווח הנקי שלה מיוחס לשערוכי נדל"ן חיוביים שביצעה במהלך השנה. שווי הנכסים המניבים של אלרוב עלה במהלך השנה בסכום עצום של 276 מיליון שקל בהשוואה לעלייה של כ- 40 מיליון שקל בשנת 2014. לאחר עליית השווי, שווי הנכסים של החברה (נדלן להשקעה) עומד בסוף שנת 2015 על סכום של 6.13 מיליארד שקל לעומת 5.97 מיליארד שקל בסוף שנת 2014 .

מה דעתך על מניית אלרוב נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

באלרוב הסבירו כי חלה עלייה רוחבית כמעט בכל הנכסים של החברה ובעיקר בשטחי המסחר של מלון קפה רויאל של החברה בלונדון ושטח המסחר בממילא שבירושלים. שווי הנכסים עלה גם בגלל עלייה ריאלית בשכירות על הנכסים וגם עקב ירידה בשיעור ההיוון על הנכסים. העובדה הזו מלמדת כי הסיכון באזורים אלו ירד.

 

"לונדון ואמסטרדם עבדו מאוד טוב במהלך 2015" אמר אלפרד אקירוב בשיחה עם "כלכליסט". "חלק מהחנויות במלונות שלנו רשמו עלייה דרמטית בפדיונות ולכן שכר הדירה שלהם עלה. גם הנכסים בשוויץ שלנו עובדים יפה. באופן כללי יש תקופה טובה בנדל"ן היום. אני לא רואה איך זה משתנה בקרוב. במקומות טובים זה לא ירד, אולי לא יעלה יותר ממה שעלה, אבל לא ירד".

 

אלפרד אקירוב אלפרד אקירוב צילום: נמרוד גליקמן

 

התקופה הטובה שמדבר עליה אקירוב נבעה בעיקר עקב הריבית הנמוכה בעולם. עסקי הנדל"ן מבוססים בסופו של דבר על הפער בין השכירות שהחברות גובות על הנכסים לבין העלות שהן משלמות על הנכסים שלהן. כאשר הריבית יורדת, עלות החוב יורדת, והתזרים הנקי של החברות עולה וכך גם שווין.

 

"הריבית ירדה ולכן הרווח שלנו הוא גבוה יותר. אבל גם אם הריבית תעלה יש ביקושים טובים היום לנדל"ן ולכן לא רואה כל סכנה. מה גם שאני לא חושב שהריבית תעלה. היום הכלכלות כל כך חלשות כך שאני לא רואה עליית ריבית בקרוב", אמר אקירוב.

 

שווי המניות של אקירוב באלרוב נדל"ן עומד היום על 1.3 מיליארד שקל ולא רשם שינוי משמעותי בתקופה האחרונה. מניית אלרוב נדל"ן נסחרה ללא שינוי מתחילת השנה וב-12 חודשים האחרונים היא אף ירדה בשיעור של 7%. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x