$
שווקי חו"ל

הפד צריך להחליט: האם לחייב את באפט למכור מניות של וולס פרגו

האחזקה של וורן באפט בבנק האמריקאי מתקרבת ל-10%, רמה שתחייב אותו לעבור ביקורת של הבנק הפדרלי כדי שיוכל להמשיך ולשמור על האחזקה; שווי האחזקה של באפט בבנק עומד על מעל 24 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 17:0828.03.16
האחזקה של וורן באפט בוולס פארגו מתקרבת ל-10%, רמה שתחייב אותו לעבור ביקורת של הבנק הפדרלי המרכזי כדי שיוכל להמשיך ולשמור על האחזקה. על פי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), נכון ל-31 בדצמבר 2015, החזיק המשקיע המיליארדר ב-506 מיליון מניות, המייצגות 9.9% ממניות הבנק.

 

 

מרבית המניות היו בבעלות חברות בת של חברת ההשקעות ברקשייר האת'וויי של באפט. שיעור האחזקה מטפס בהדרגה מ-6.7% בסוף 2009, בשל רכישות מניות מצידו של באפט ותכניות רכישה חוזרת של מניות הבנק.

 

וורן באפט וורן באפט צילום: בלומברג

 

באופן כללי, משקיעים מחויבים לעדכן את הפד ואת הציבור לפני שהם רוכשים אחזקה של 10% בבנק. זו אחת הדרישות באמצעותן הרגולטורים עוקבים ומפקחים על בעלי השליטה בבנקים במדינה. בארה"ב פועלים להגביל את הקשרים בין חברות לא פיננסיות ובנקים. עם זאת, הרגולטורים כן מאפשרים למשקיעים לפרסם התחייבויות המבטיחות שלא ישפיעו על הבנק או ההנהלה שלו.

 

שווי האחזקה של באפט בוולס פארגו עומד על מעל 24 מיליארד דולר, בהתבסס על מחיר הסגירה של 48.90 דולר מיום חמישי האחרון כאשר מרבית המניות נרכשו במחיר ממוצע של 25.46 דולר, כך על פי הדו"ח השנתי שפרסמה ברקשייר.

 

 

וואלס פארגו בנק אמריקאי וואלס פארגו בנק אמריקאי צילום: בלומברג

 

באפט נחשב למשקיע וותיק בבנק, והאחזקה שלו כבר התקרבה לרף ה-10% ב-2007, אך בשנתיים לאחר מכן היא הצטמצמה אף שהמשיך לרכוש מניות, זאת מכיוון שוולס פארגו הנפיקו מניות בשווי מיליארדי דולרים לעזור לממן את הרכישה של ווצ'וביה, ולבנות מחדש את ההון לאחר המשבר הפיננסי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x