$
שווקי חו"ל

סטארווד ממשיכה לזגזג: בחרה בהצעה המשופרת של הסינים

ענקית בתי המלון דחתה שוב את הצעת הרכש של מריוט, ובחרה שוב בהצעת הרכש הסינית, שעלתה למחיר של 14 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 16:5728.03.16

מאבק הרכישה על מפעילת בתי המלון האמריקאית, סטארווד הוטלס אנד ריזורט וורלדוויד (Starwood Hotels & Resorts Worldwide) נמשך. החברה הודיעה היום (ב') כי קיבלה הצעה חדשה ומשופרת מקבוצת משקיעים בהובלת חברת הביטוח הסינית אנבנג, שנראית "גבוהה" מההצעה האחרונה שהגישה מריוט.

 

על פי סטארווד, ההצעה שהתקבלה מהקבוצה של אנבנג, שכוללת גם את ג'.סי.פלאורס ופרימווירה קפיטל, התקבלה במהלך סוף השבוע ועומדת על 82.75 דולר למניה במזומן, שמייצגים שווי חברה קרוב ל-14 מיליארד דולר. אנבנג רכשה בשנה שעברה את מלון וולדורף אסטוריה המפורסם בניו יורק עבור 1.95 מיליארד דולר, והחודש אף הכריזה כי תרכוש את סטרטיג'ק הוטלס אנד ריזורטס, שבבעלותה בתי מלון עבור 6.5 מיליארד דולר.

 

זוהי התפנית האחרונה בינתיים בסאגה שהתחילה עוד בנובמבר אז הוכרז על מיזוג בין ומריוט וסטארווד, המפעילה 1,270 מלונות במאה מדינות, כולל הרשתות שרתון, הילטון וסנט רג'יס, שהיה אמור ליצור את חברת המלונות הגדולה בעולם.

 

ההצעה המקורית של מריוט עמדה על 12.2 מיליארד דולר. אולם, מוקדם יותר החודש נכנסה אנבנג לסיפור והגישה הצעה גבוהה יותר, שעמדה על 78 דולר למניה והעניקה לסטארווד שווי של 13.2 מיליארד דולר.

 

בסטארווד הודיעו כי קיבלו את ההצעה הסינית, אך שלושה ימים לאחר מכן בחרו שוב במריוט, שהעלתה אף היא את ההצעה ל-13.6 מיליארד דולר במזומן ומניות.

 

מלון שרתון בסין מלון שרתון בסין

בטל שלח
    לכל התגובות
    x