שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

משקיעים זרים קנו אג"ח ומניות מצריות בחצי מיליארד דולר בתוך שבועיים

ב-14 במרץ איפשר הבנק המרכזי המצרי למטבע להיחלש ב-13%,השיעור החד ביותר מאז 2003, והבטיח לאמץ שער חליפין גמיש יותר. המהלכים נועדו לחדש את עניין המשקיעים במדינה כדי להקל על מחנק בדולרים שפגע בצמיחה הכלכלית

שירות כלכליסט 16:1027.03.16
משקיעים זרים קנו אג"ח ומניות מצריות בשווי 500 מיליון דולר מאז ביצע החודש הבנק המרכזי פיחות במטבע, כך מסר נגיד הבנק המרכזי טאריק עמר, שהוסיף כי ינקטו צעדים נוספים כדי למשוך השקעות.

 

 

בראיון שהעניק אמש אמר עמר כי הוא מצפה בארבעת החודשים הקרובים להשקעות של 5 מיליארד דולר לפחות בדמות רכישת מניות ואג"ח. כמו כן, ציין כי השקעות זרות ישירות מסין עשויים לטפס לרמה של 30 מיליארד דולר בשנתיים הבאות.

לירה מצרית לירה מצרית צילום: בלומברג

 

 

ב-14 במרץ איפשר הבנק המרכזי למטבע להיחלש ב-13%,השיעור החד ביותר מאז 2003, והבטיח לאמץ שער חליפין גמיש יותר. המהלכים נועדו לחדש את עניין המשקיעים במדינה כדי להקל על מחנק בדולרים שפגע בצמיחה הכלכלית ויצר שוק שחור למטבע.

 

"הבנק המרכזי ימשיך לארגן את הדברים כדי שנהיה מוכנים לתזרים הצפוי של מזומנים", אמר. הבנק צפוי לנקוט גם במהלכים נוספים בשלושת החודשים לארגון השוק, אך עמר לא סיפק פרטים נוספים. לדבריו, מצרים לא סובלת ממשבר במטבע, אלא "ממשבר בפיקוח על שוק המט"ח".

 

בנוסף, הבנק המרכזי מתכוון למכור עד סוף השנה אחזקות בשלושה בנקים שבבעלותו, כולל מכירת אחזקה של 20% בבנק הערבי אפריקאי הבינלאומי (Arab African International Bank). מטרת המכירה היא "להמריץ את שוק המניות", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x