$
שווקי חו"ל

חבר מושבעים בארה"ב: שני פטנטים הופרו, מרק תפוצה ב-200 מיליון דולר

לפי הודעת מרק, מדובר בהפרת פטנטים מצד גיליאד סיינסס לתרופות מובילות לטיפול בצהבת C. גיליאד: הפטנטים של מרק לא תקפים

שירות כלכליסט 11:0225.03.16

חבר מושבעים בבית משפט פדראלי בארה"ב הורה לגיליאד סייאנסס (Gilead Sciences) לשלם למרק ולשותפתה 200 מיליון דולר. זאת בשל שתי הפרות פטנט השייכים למרק, לתרופות מובילות לטיפול בצהבת מסוג C. כך הודיעה מרק אתמול.

 

החלטת בית המשפט מגיעה לאחר שחבר המושבעים החליט לאשר את תקפותם של שני הפטנטים שבידי מרק ושותפתה "אילנוי פרמסוטיקל" (Ionis Pharmaceuticals). על פי טענת מרק, עליה לזכות בנתח ממכירות תרופות "סובאלדי" (Sovaldi) והארבוני (harvoni) של גיליאד.

 

בשנה שעברה גיליאד רשמה הכנסות מצרפיות של 12.5 מיליארד דולר ממכירת שתי התרופות בארה"ב, מה שתרם למכירותיה הגלובליות הכלליות של החברה שהיו 19.1 מיליארד דולר.

 

"אנו שבעי רצון שחבר המושבעים הכיר בכך שהגנה על הפטנטים היא חיונית לפיתוח טיפולים תרופתיים חדשים. התרכובות והשיטות שנבחנו בתביעה זו, קידמו באופן משמעותי את פיתוחן של תרופות לטיפול בחולים בצהבת מסוג C, והשגת התקדמות זו הצריכה שנים של מחקר והשקעה משמעותית מצד מרק ושותפותיה.

 

אולם לטענתה של גיליאד, מרק לא תרמה לפיתוח התרופות שלה ו"לא נטלה עליה את הסיכונים" שהיו כרוכים בגילוי הסופוסבורביר, מרכיב המפתח בשתי התרופות. "איננו סבורים כי מרק זכאית לפיצויים כלשהם. אנו ממשיכים לטעון שהפטנטים של מרק לא תקפים", נאמר בהצהרה מאת החברה. גיליאד אמרה שאם השופט יאשר את החלטת חבר המושבעים, תגיש ערעור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x