$
בורסת ת"א

קרן DK פרטנרס נבחרה להוביל את המאבק של מחזיקי האג"ח באלשטיין

יואב כפיר, מקרן DK פרטנרס נבחר לנציגות אג"ח סדרה ט', של אי.די.בי פתוח; המתווה למחיקת אי.די.בי מהבורסה שהוצע על ידי בעלי השליטה בחברה, גרר עימות חזיתי בינו לבין למחזיקי האג"ח של החברה

גולן חזני 19:5123.03.16

יואב כפיר, נציג קבוצת קרן DK פרטנרס נבחר כחבר יחיד לנציגות אג"ח סדרה ט', 'הסדרה הארוכה', של אי.די.בי פתוח. שבין מחזיקיה נמנים פסגות, הראל, קלירמרק ובעיקר קרן DK פרטנרס. המתווה למחיקת אי.די.בי מהבורסה, המעוגן בהסכם בין אדוארדו אלשטיין לבין נאמני הסדר החוב אייל גבאי וחגי אולמן, גרר עימות חזיתי בין בעל השליטה למחזיקי האג"ח של החברה.

 

בשבועות האחרונים, מנכ"לית הרמטיק מירב עופר והיועץ המשפטי עו"ד גיא גיסין שלח מכתבי איום לחברה ולדירקטורים שלה לפיהם תשלום למחזיקי האג"ח של סידרה ז' במאי, בהיקף של 400 מיליון שקל, תהווה העדפת נושים.

 

על פי הערכות, אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי אמור להזרים את הסכום לקופתה הריקה של החברה, כדי לאפשר הפרעון לסידרה ז'.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

בשבוע שעבר אלשטיין העביר 85 מיליון שקל ראשונים כדי לאפשר תשלום לבנק הפועלים. עם זאת, לאחר ההזרמה והפרעון תישאר קופת אי.די.בי ריקה ומחזיקי הסדרה הארוכה דורשים שאלשטיין יציג בפניהם יכולת פרעון לתשלומים הבאים.

 

המחזיקים פנו לבית המשפט ונדחו על ידי השופט חגי ברנר בבקשתם לקבל בטחונות בדמות מניות כלל ביטוח ובמקביל לאלץ את אלשטיין להגדיל את ההזרמה לחברה ל-800 מיליון שקל. עם זאת, המחזיקים יכולים לגשת שוב לבית המשפט עם העברת הסכום לחברה ע"י אלשטיין ולפני התשלום לאג"ח ז'.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x