$
בורסת ת"א

עובדי הבורסה מחו על בקשת ההנהלה לקיים מו"מ בפורים

בית הדין לעבודה הורה להנהלה ולוועד לקיים מו"מ אינטנסיבי על הסכם עבודה חדש. העובדים שזעמו על גישת ההנהלה נטשו את העבודה במחאה

דרור רייך 08:2621.03.16

ועד עובדי הבורסה כינס אתמול את העובדים לאסיפת מחאה בשל "תחושה של זלזול" מצד ההנהלה בהתנהלות המשא ומתן על הסכם שכר חדש לעובדים. הסכם העבודה הקיבוצי של עובדי הבורסה הסתיים בסוף 2015, ומאז מתנהל מאבק, שאף הגיע לבית הדין לעבודה, בין ההנהלה לעובדים.  

המו"מ בין הצדדים התפוצץ, בין היתר, על רקע סירובה של ההנהלה להמשך מנגנון הטייס האוטומטי בהסכם הקיבוצי של העובדים, הכולל תוספות שכר בשיעור של כ־4.6% בשנה לצד תוספות ותק שנעות בין 1%–2%. ההנהלה דורשת הפחתה במנגנון זחילת השכר וקביעת תקרות שכר מקסימליות.

 

הוועד שמייצג את 200 עובדי הבורסה ומסרב לדרישות ההנהלה, הורה לעובדים שלא לעבוד שעות נוספות מעבר ל־7.5 שעות שהם מחויבים על פי ההסכם שפקע. הבורסה פנתה באמצע ינואר לבית הדין לעבודה בבקשה לקיים דיון דחוף בעיצומים שנוקטים העובדים, והשופטת רוית צדיק הורתה אתמול לצדדים לערוך השבוע לפחות 3-2 ישיבות אינטנסיביות.

 

בוועד ביקשו אתמול לתאם את הפגישות עם הנהלת הבורסה ובשעה 15:00, אחרי שלא התקבלה תגובה מההנהלה, כינס הוועד את העובדים לאסיפת מחאה. לאחר מכן שלח המשנה למנכ״ל הבורסה מייל ובו הצעה לקיים שלוש ישיבות בנות ארבע שעות כל אחת, היום, מחרתיים וביום חמישי, חג פורים, שהוא יום חופש עבור עובדי הבורסה, דבר שעורר את זעמם. "שתי ישיבות של ארבע שעות כל אחת לא מראות על רצינות ועל רצון להתקדם במו״מ", אמר ל"כלכליסט" גורם המקורב לוועד, והעובדים לא שבו לעבודה עד תום המסחר.

 

תגובת הבורסה: ״הנהלת הבורסה רואה בחומרה רבה את השיבושים שעליהם הכריז הוועד. דווקא בתקופה אתגרית זו מצופה מוועד המבקש להיות אחראי ושקול שלא לנקוט צעדים נמהרים ולא מידתיים שיש בהם כדי לפגוע בראש ובראשונה בביטחונם התעסוקתי של העובדים. צעד זה תמוה שבעתיים על רקע ההבנות שהושגו בבית הדין לעבודה לשוב למו"מ אינטנסיבי. ההנהלה קוראת לוועד לשוב לשולחן המו״מ לדיאלוג פתוח ואמיתי. הוועד חייב להבין כי המשך טמינת הראש בחול לא ישנה את המציאות המורכבת שבה הבורסה פועלת כיום".

 

מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x