שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

טושיבה מוכרת את פעילות הרפואה והאלקטרוניקה כדי לגייס מזומן

התאגיד היפני מכר את חטיבת הרפואה לקנון תמורת 6.2 מיליארד דולר, ואת חטיבת האלקטרוניקה למדיאה תמורת סכום שטרם פורסם

שירות כלכליסט 17:1617.03.16

התאגיד היפני טושיבה (Toshiba) הודיע היום (ה') כי הגיע להסכמים לגבי מכירת חטיבות הרפואה ומוצרי האלקטרוניקה לצרכן כחלק ממאמציה לגייס הון ולצמק את פורטפוליו הפעילות הנפוח שלה.

 

טושיבה, המייצרת מגוון עצום של מוצרים, החל ממעמדי גיהוץ למכנסיים וכלה במתקנים גרעיניים, אמרה כי הגיעה להסכם למכירות טושיבה מדיקל סיסטם (Toshiba Medical System) לחברת קנון, בעסקה ששווייה 6.2 מיליארד דולר.

 

טושיבה דיווחה כי חתמה על טיוטת הסכם למכירת מניות השליטה בזרוע מוצרי האלקטרוניקה לצרכן שבידיה – "טושיבה לייף סטייל פרודוקס" (Toshiba Lifestyle Products and Services). הרוכשת היא חברת מדיאה (Media) הסינית, המייצרת מוצרי אלקטרוניקה זולים. ההסכם הסופי צפוי להיחתם עד סוף החודש אולם טרם נקבעו תנאיו, אמרה טושיבה.

 

על פי תחזיותיו של התאגיד, הוא צפוי לרשום הפסד נקי של 710 מיליארד ין בסופה של השנה הפיסקאלית, המסתיימת החודש. זהו ההפסד הגדול ביותר של החברה ב-140 שנות קיומה. בשנה שעברה כשלה החברה בשל אחד משערוריות החשבונאיות הגדולות ביותר אי פעם ביפן שבו התגלה כי במשך שנים רבות, פרסמה נתוני רווח כוזבים. הפרשיה הובילה לפיטוריו של מנהל בכיר בחברה.

 

מדיאה,הרוכשת הסינית של חטיבת מוצרי האלקטרוניקה, מתכוונת למנף את המותג טושיבה כדי להגביר את נוכחותה הגלובלית. החברה מייצרת מוצרי אלקטרוניקה זולים לצרכן, כגון מקררים, מכשירים להכנת אורז ושואבי אבק רובוטיים.

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x