$
בורסת ת"א

ביולייט לא עברה את חומת הנאסד"ק

חברת הביומד מת"א ניסתה לגייס כ-12 מיליון דולר בעזרת חתמי ההנפקה האמריקאים בכדי לעמוד בקריטריונים של כניסה למדד אך לא צלחה את שלב התמחור (PRICING); מניית החברת צונחת במהלך המסחר

דרור רייך 13:0313.03.16

חלום הנאסד"ק קורץ להרבה חברות ישראליות, בעיקר בתחומי הביומד וההי-טק, אך החלום של ביולייט המנוהלת ע"י סוזנה נחום זילברברג תאלץ להמתין. החברה מת"א שניסתה להכינס למדד ונאלצה לגייס כ-12 מיליון דולר בעזרת חתמי ההנפקה Rodman & Renshaw ו-Feltl & Co, לא צלחה את שלב התמחור (PRICING).

 

ביולייט מחזיקה שני אשכולות של חברות, האחד בתחום העיניים תחת חברת אקס.אל.ויז'ן והשני בתחום הדיאגנוסטיקה הסרטנית תחת חברת מיקרומדיק הבורסאית, בה מחזיקה ביולייט בכ-48% מהמניות והיא נסחרת לפי שווי של כ-17 מיליון שקלים.

 

סוזנה נחום זילברברג מנכ"לית ביולייט סוזנה נחום זילברברג מנכ"לית ביולייט

 

ביולייט עצמה נסחרת לפי שווי של 56 מיליון שקל ומנייתה צנחה בכ-50% בתשעת החודשים הראשונים של 2015 שבסופם הציגה הכנסות של כ-1.1 מיליון שקלים עם הפסד תפעולי של כ-20 מיליון שקלים.

 

המשקיע הגדול ביותר בחברה הוא לאו נגאי צ'אנג שמחזיק בכ-19% ממניותיה ששות כעת רק 10.6 מיליון שקלים לאחר שהשקיע כ-25 מיליון שקלים באפריל 2015. כמו כן, דיליפ שנגווי (14%), מייסד ענקית התרופות סאן, ישראל מקוב (12.65%), מנכ"ל לשעבר של ענקית התרופות טבע ומבכירי המנהלים בתחום הפארמה, ודן אורן (9.4%), מייסד דקסל פארמה, חברת התרופות השנייה בגודלה בישראל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x