$
בורסת ת"א

מיטב-דש מגדילה אחזקותיה בפנינסולה ב-5%

בית ההשקעות הגיע לאחזקות של 44% בחברה המספקת אשראי לחברות קטנות ובינוניות. פנינסולה נסחרת בבורסת ת"א בשווי של 154 מיליון שקל

רחלי בינדמן 09:1813.03.16

בית ההשקעות מיטב-דש רוכש 5% מחברת פנינסולה ומגיע לשיעור אחזקה של 44%. העסקה בוצעה דרך רכישה מחוץ לבורסה.

 

פנינסולה היא חברה בורסאית שנסחרת בת אביב בשווי של 154 מיליון שקל ועוסקת במתן אשראי חוץ בנקאי.

 

החברה נוסדה ומנוהלת על ידי מיכה אבני ומספקת אשראי לחברות קטנות ובינוניות בישראל. מיטב-דש נכנסה לראשונה להשקעה בחברה באוגוסט 2015 ומאז הלכה והגדילה את אחזקותיה - ההשקעה בוצעה דרך כספי הנוסטרו של החברה.

 

אין זו ההשקעה היחידה של מיטב-דש בתחום האשראי הצרכני - באפריל אשתקד רכשה מיטב-דש 23% מחברת Eloan, פלטפורמה אינטרנטית למימון המונים בשיטת הפיר טו פיר (הלוואות מעמית לעמית).

מיכה אבני, מייסד ומנכ"ל פנינסולה מיכה אבני, מייסד ומנכ"ל פנינסולה צילום: עומר מסינגר

 

עבור מיטב-דש כמו גם בתי השקעות אחרים - תחום האשראי הצרכני משמש מנוע צמיחה עתידי, בעיקר בזכות הרוח הגבית שהוא מקבל מצד הרגולציה שמעודדת תחרות למול המערכת הבנקאית. בשלב זה בתי ההשקעות עדיין לא מעניקים באופן ישיר הלוואות צרכניות למעט הלוואות מתוך כספי הפנסיה שניתנות בתמורה לשעבוד הסכומים הצבורים. בעתיד, מתכוונים בתי ההשקעות לצבור מיומנות בתחום ובעזרת תעודת הזהות הבנקאית שתחשוף את הדירוג של כל אדם במערכת הבנקאית, מקווים בבתי ההשקעות להעניק הלוואות צרכניות הן עבור כספי החוסכים והן באופן עצמאי.

 

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש מסר: "כניסתנו לתחום האשראי החוץ בנקאי היא חלק מאסטרטגיית החברה לצמיחה בשנים הקרובות, הגדלת ההשקעה בפנינסולה היא צעד נוסף ביישום אסטרטגיה זו. אנו מאמנים כי הניהול המקצועי והאיכותי הקיים בפנינסולה לצד השינויים הרגולטוריים הצפויים בתחום יובילו לפתיחת התחרות ולהגדלת תיק האשראי בחברה".

  

מיכה אבני, מייסד ומנכ"ל פנינסולה, מסר: "אנו מברכים על הגדלת האחזקה בפנינסולה ורואים בה הבעת אמון בחברה. אנו מאמינים שההשקעה האסטרטגית הזו של בית ההשקעות, לצד שיתוף הפעולה המתבקש בין החברות, יתרמו להתפתחות עסקיה של פנינסולה. להערכתי, אנו נמצאים רק בתחילת תהליך פתיחת התחרות בשוק האשראי, דבר שיאפשר את המשך מגמת הצמיחה של פנינסולה ואת מימוש תוכניות ההתרחבות העתידיות שלה תוך ביסוס מעמדה כשחקן מוביל בתחום האשראי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x