שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דויטשה בנק מקצץ 17% מסך הבונוסים

הבונוסים ששילם הבנק על 2015 הצטמקו ל-2.4 מיליארד יורו. ברקע - העלויות המשפטיות הגדלות בשל מעורבותו בפרשת הטיית ריבית הליבור

בלומברג 21:3911.03.16

דויטשה בנק, בנק ההשקעות הגדול באירופה, חותך את הבונוסים שהוא משלם לעובדיו ב-17%. זאת במסגרת מאמציו של המנכ"ל החדש ג'ון קרייאן להמריץ את העובדים לחלוק בנטל של העלויות המשפטיות הגדלות של החברה. הבנק ישלם 2.4 מיליארד יורו (2.7 מיליארד דולר) בבונוסים על השנה שעברה. כך בהצהרה שפרסם הבנק שיושב בפרנקפורט. הירידה בפעילות ההשקעות והמסחר הייתה 20% אשתקד, כך על פי הבנק.

 

קרייאן בן ה-55, שהחליף את אנשו ג'יין ביולי השנה, משקיע מאמצים לעודד את רמות ההון והרווחיות על מנת להפוך את השפל שהפך את הבנק לבנק הגלובלי עם השווי הגרוע ביותר. הצורך להגדיל את הפרשות הבנק לצרכים משפטיים נובע מהתנהלות לא נאותה של הבנק בעבר, שפגעה בכוחו הפיננסי ושאבה למעלה מ-11.5 מיליארד יורו בהון שגייס ממשקיעים ב-2014 וב-2013.

מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קרייאן מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קרייאן צילום: בלומברג

 

בעוד דויטשה בנק מבקש לתגמל את העובדים שלו כראוי כדי לעמוד בתחרות על כוח עבודה מוכשר, הרי שהוא "ישלם שכר נמוך יותר מעמיתינו הבין-לאומיים", לשכר של השנה שעברה. כך אמר קרייאן בינואר. בשבוע שעבר הוא אמר, כי הוא צופה שיפתור את התביעות המשפטיות החמורות ביותר נגד הבנק על לרבעון השני או השלישי השנה.

 

הבנק הגרמני נקנס ב-2.5 מיליארד דולר בשל נסיונותיו להשפיע על ריבית הליבור הבין בנקאית. מהדוחות שפרסם הבנק אשתקד עולה כי הפריש בסך הכול 1.5 מיליארד יורו לכיסוי ההוצאות האלו. הבנק נדרש על ידי הרגולטורים בארה"ב ובבריטניה גם לפטר שבעה עובדים, זאת כחלק מההסדר ליישוב החקירות בשתי המדינות סביב מעורבות הבנק בהטיית ריבית הליבור. "העובדים של דויטשה בנק היו חלק ממאמץ נרחב להטות את ריבית הבנצ'מרק לטובת רווח פיננסי. השווקים לא מתמרנים את עצמם, אלא יש צורך בפעולה מכוונת ולא ראויה מצד אנשים", נמסר עם מתן הקנס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x