שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בית המשפט אישר שינוי ההסדר באי.די.בי, החברה תימחק מהבורסה

השופט חגי ברנר דחה על הסף את התביעה של מחזיקי אג"ח ט' נגד ההסדר וביקר אותם קשות: "ספק רב אם יש להם מעמד להתנגד בכלל, הם מבקשים לאחוז במקל משני הקצוות"

גולן חזני 08:5911.03.16

שינוי מיתווה הסדר החוב באי.די.בי אושר ע"י שופט בית המשפט המחוזי חגי ברנר, ולפיכך החברה צפויה להימחק מהבורסה. השופט דחה את ההתנגדות של מחזיקי הסדרה הארוכה אג"ח ט' שהוגשה ע"י הנאמן הרמטיק ועו"ד גיא גיסין. מהלך זה של המחזיקים עורר ביקורת קשה, בשל היותו הראשון שמתנגד, גם אם לא ישירות, להצעה של בעל שליטה להזרים הון לחברה.

 

 

 

במקור אמור היה הבעלים אדוארדו אלשטיין, כחלק מהסדר החוב ב-2014, לרכוש מניות אי.די.בי פתוח מבעלי מניות המיעוט, מחזיקי האג"ח לשעבר של החברה האם אי.די.בי אחזקות. מדובר במניות בהיקף של 512 מיליון שקל ובמחיר של פי 4-5 משווי השוק הנוכחי. בפועל הגיע אלשטיין, יועצו שאול זאנג ומנכ"ל אי.די.בי שולם לפידות להסכם עם נאמני ההסדר איל גבאי וחגי אולמן, על תשלום במזומן של 130 מיליון שקל לבעלי המניות, 165-180 מיליון שקל באגרות חוב סדרה ט' הארוכה שתורחב, ו-335 מיליון שקל כהזרמה לחברה. בסך הכל מזרים אלשטיין 515 מיליון שקל ישירות לחברה.

 

 

 

גיסין התנגד וטען כי הוא מברך אמנם על ההזרמה ואיננו מבקש למנוע אותה אבל הוא מבקש שתיעשה בדרך של הסדר חוב (סעיף 350 לחוק החברות) באי.די.בי פתוח שתאפשר חלוקת הכסף בצורה שונה לנושים, שכן מרבית סכום ההזרמה אמור להיות מחולק לבעלי האג"ח הקצרות, ולבנק הפועלים ואילו המחזיקים של הסדרה הארוכה לא ייהנו ממנו. גיסין ביקש גם ביטחונות מהחברה עבור התשלומים העתידיים מאחר שלדבריו החברה בסביבה של חדלות פרעון.

 

אי.די.בי פתוח שיוצגה בידי עו"ד כפיר ידגר טענה שמדובר בתגובה סחטנית של גיסין מאחר שהשווי הנכסי של החברה הוא חיובי מובהק ואין צורך בהסדר. החברה הביאה חוות דעת של פרופסור אמיר ברנע שנכח באולם.

 

ברנר דחה תוך ביקורת קשה, את הדרישות של גיסין ואג"ח ט' על הסף, וזו נחשבת מפלה למחזיקי הסידרה ובראשם קרן DK פרטנרס. ברנר קבע כי "ספק רב אם לנאמן אג"ח ט' יש בכלל מעמד להתנגד לתיקון ההסדר, דומה שנאמן אג"ח ט' עובר ומתעבר על ריב לא לו, וככל שיש להם טענה בדבר כושר הפרעון של אי.די.בי פתוח עליהם לעשות זאת בהליך נפרד של חדלות פרעון. אבל הם מנסים לאחוז במקל משני הקצוות".

 

עו"ד איל רוזובסקי ממשרד מיתר ייצג את אלשטיין, עו"ד פנחס רובין, כפיר ידגר ויאיר שילוני ממשרד גורניצקי ושות' - את אי.די.בי פיתוח, את מחזיקי האג"ח הקצרות ייצג עו"ד עדי פיגל, ואת אקסטרה עו"ד גיורא ארדינסקט ורענן קליר.

 

 

השופט ברנר השופט ברנר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x