$
בורסת ת"א

שחקנית חיזוק לכצמן: זהבית כהן הצטרפה לדירקטוריון גזית גלוב

בחברת הנדל"ן המניב ציינו את הניסיון של מנכ"לית אייפקס ישראל במיזוגים ורכישות כסיבה העיקרית להצטרפותה לדירקטוריון

אורן פרוינד 09:1809.03.16

זהבית כהן, שותפה בקרן אייפקס העולמית ומנכ"לית אייפקס ישראל, הצטרפה היום (ד') לדירקטוריון חברת הנדל"ן המניב גזית גלוב. כהן החליפה את הדירקטור שי פלפל שהודיע אתמול על פרישתו מהדירקטוריון.

 

בגזית גלוב ציינו את הניסיון של כהן במיזוגים ורכישות כסיבה העיקרית להצטרפותה לחברה. לגזית גלוב יש בקופה למעלה מ-1.5 מיליארד שקל לאחר שביצעה הנפקת הון של 600 מיליון שקל ומכירת מניות של חברות בנות. הכסף הזה ישמש את החברה לביצוע רכישות חדשות ולהקטנת החוב של החברה.

 

כהן שימשה בעבר כיו"ר הדירקטוריונים של תנובה ופסגות, ובטרם הצטרפה לאייפקס כיהנה, בין השאר, כמשנה למנכ"ל וכסמנכ"ל כספים בקבוצת אי.די.בי.

 

זהבית כהן זהבית כהן צילום: רמי זרנגר

גזית גלוב דיווחה עוד כי הדירקטוריון אישר תיקון לתקנון ההתאגדות של החברה לעניין מינוי דירקטורים בחברה, כך שלעומת מנגנון המינוי המדורג (Staggered Board) הקיים כיום, יובאו מדי שנה למינוי כל הדירקטורים בחברה אשר אינם דירקטורים חיצוניים.

 

חיים כצמן, בעל השליטה ויו"ר גזית גלוב, אמר: "השינוי במתכונת הדירקטוריון מיועד להגביר את האיכות הגבוהה של המימשל התאגידי בקבוצה, ולהתאימו למקובל בחברות גלובליות מובילות. אנו רואים חשיבות רבה בהעמדת הדירקטורים לבחירה מדי שנה, משום שהדבר מעניק לחברה גמישות ניהולית ומאפשר לכלל בעלי המניות מן הציבור, להשפיע באמצעות האסיפה הכללית על מינוי דירקטורים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x