$
בורסת ת"א

לוזון ביקש מגזית הטבה בתנאי האשראי ונדחה

בעל השליטה החדש בדורי קבוצה ביקש הטבה מבעלת השליטה היוצאת כדי להוציא לפועל את רכישת רום גבס

אורן פרוינד 07:2607.03.16

בעל השליטה החדש בדורי קבוצהעמוס לוזון פועל בימים האחרונים בשקיקה להגדיל את נזילות החברה שרכש לפני חודשיים תמורת 9 מיליון שקל. כחלק מפעילות זו הוא מעוניין לנצל קווי אשראי של 120 מיליון שקל שהשאירה גזית גלוב לדורי קבוצה, חלקם מותנים בביצוע עסקת רכישה של חברת רום גבס מידי החברה־הבת דורי בניה. 

בהתאם לתנאים שהתוותה גזית גלוב, ניצול של קווי האשראי ייעשה רק במידה שדורי בניה תפעיל את אופציית המכר (put) שבה היא תאלץ את דורי קבוצה לרכוש מדורי בניה את רום גבס תמורת 106 מיליון שקל.

 

תנאי נוסף בעסקה זו הוא שדורי בניה תוותר על ערבויות שהעניקה רום גבס לטובתה. הנהלת דורי בניה ביקשה מדורי קבוצה לוותר על התנאי הזה. דורי קבוצה טענה כי היא מוכנה לוותר על התנאי במידה שגזית גלוב יטיב עם תנאי האשראי שהעניקה לחברה. לוזון פנה לגזית גלוב וזו סירבה בנימוס.

 

במקביל מכר אתמול בעל השליטה בגזית גלוב חיים כצמן מניות של החברה־הבת אקוויטי וואן תמורת 2 מיליון דולר. לאחר המכירה כצמן נשאר עם אחזקה של 0.02% ממניות החברה. בהנפקה האחרונה של גזית גלוב בחודש ינואר שבה גייסה 603 מיליון שקל, כצמן רכש באופן אישי מניות בשווי של 1.6 מיליון שקל ושותפו דורי סגל רכש מניות באותו סכום.

 

חיים כצמן חיים כצמן צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x