שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בנק דקסיה השלים הרחבת סדרת אג"ח ז' ב-300 מיליון שקל

בניגוד לשלב המוסדי, בשלב הציבורי לא נרשמו ביקושים גדולים - וההזמנות המעטות בו נענו במלואן; מרבית הרוכשים - שחקני נוסטרו

רעות שפיגלמן 21:1902.03.16
הערב הושלם השלב הציבורי בהרחבת אג"ח סדרה ז' של בנק דקסיה. המחיר שנסגר במכרז משקף תשואה לפדיון של 0.91% . בניגוד לביקושים הערים שנרשמו בשלב המוסדי שהתקיים שלשום, ביקושים של כמיליון שקל ופי 6 מההיצע במכרז, השלב הציבורי לא רשם כאלו ביקושים וכל ההזמנות המעטות בו נענו במלואן.

 

בסך הכל הורחבה הסדרה בכ-300 מיליון שקל. האג"ח משלם קופון של ריבית צמודה בגובה 3.55%,כאשר קרן האג"ח נפרעת בתשלומים שווים עד 2023.

 

בנק דקסיה העוסק במימון למגזר המוניציפאלי (רשויות מקומיות ועיריות) פירסם בחודש הקודם את התוצאות הכספיות שלו לשנה שחלפה. לבנק יתרת התחייבויות לזמן ארוך של אג"ח והלוואות בהיקף של 2.7 מיליארד שקל והון עצמי של כ-900 מיליון שקל.

 

מרבית הרוכשים (מעל 50%) בשלב המוסדי היו שחקני נוסטרו, ולא גופים מוסדיים. יש לציין כי באסיפת בעלי המניות שהתקיימה בחודש שעבר התגלה משבר אמון חריף בין הציבור והמוסדיים לבין בעלת השליטה והדירקטוריון, כאשר הציבור הצביע נגד כל ההחלטות שהתקבלו באותה אסיפה, באופן עקבי עם המלצת חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי.

 

המשבר בא על רקע טענות הציבור והמוסדיים שהבנק אינו מתנהל בשקיפות ואינו מחלק דיבידנדים כבר כמה שנים כאשר עובדה זו אינה עולה בקנה אחד עם העובדה שלבנק יחס הלימות על ההון של כ-30%, הגבוהה ביותר במערכת הבנקאית. לטענת המיעוט, דקסיה מעדיף לשמור בקופתו את הרווחים, לשלם משכורות גבוהות לבכירים, ובתוך כך לא מקודם מהלך שכבר עומד על הפרק כמה שנים - מכירת הבנק. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x