$
שווקי חו"ל

רשמית: ICE שוקלת להגיש הצעה משלה לרכישת הבורסה בלונדון

בעלת השליטה בבורסה של ניו יורק אישרה כי היא בוחנת עסקה, העשויה לסכל את מיזוג הבורסה בלונדון עם דויטשה בורסה הגרמנית

שירות כלכליסט 14:3301.03.16

חברת הפיננסים ICE שוקלת להגיש הצעה נגדית לרכישת הבורסה לני"ע בלונדון (LSE), בניסיון לסכל מיזוג מתוכנן עם דויטשה בורסה. כך אישרה היום ICE, בעלת השליטה בבורסה של ניו יורק. המיזוג עם דויטשה - מנהלת הבורסה בפרנקפורט - ייצור את מפעילת הבורסה הדומיננטית ביותר באירופה.

 

Intercontinental Exchange, שבסיסה באטלנטה ובבעלותה הבורסה של ניו יורק, שוקלת את האפשרות להגיש הצעה גבוהה יותר עבור LSE. כך לטענת המקורבים המצוטטים בסוכנות בלומברג. לדבריהם, אף שהחברה האמריקאית מודעת לכך שקרוב לוודאי שתיתקל במכשולים פוליטיים ורגולטורים אם תנסה לפרק את הנישואים האירופיים, ב-ICE הגיעו למסקנה שניתן יהיה לשכנע את בעלי המניות של LSE לבחור בהם באמצעות הצעה גבוהה יותר.

 

בכל מקרה, הצעה נגדית ככל הנראה תאלץ את דויטשה בורסה להעלות בעצמם את גובה ההצעה. לפי אחד המקורבים, ICE לא תבצע מהלך לפני ה-22 במרץ, תאריך היעד שבו דויטשה בורסה אמורה להגיש את ההצעה הרשמית שלה. עוד מדגיש המקורב כי בשלב זה עוד אין החלטה רשמית, וב-ICE עוד עשויים להחליט בסוף כלל לא להגיש הצעה.

 

עסקי ניהול הבורסות מאופיינים ברכישות רבות. ICE בהובלת המנכ"ל ג'ף ספרצ'ר, הפכה למעצמה בינלאומית, בין השאר בזכות הרכישות והעסקאות שערכה, ביניהן רכישת NYSE Euronext ב-2013, שהעניקה לה חטיבת מסחר בנגזרים בשם Liffe. באוקטובר האחרון הרחיב ספרצ'ר את עסקי שירותי המידע של החברה באמצעות רכישת אינטראקטיב דאטה הולנדינגס עבור 5.2 מיליארד דולר.

 

בשבוע שעבר הכריזו דויטשה בורסה ו-LSE על התכניות להתמזג וליצור את השחקנית העולמית הגדולה ביותר בתחום עם שווי של 28 מיליארד דולר. מיזוג גרמני – בריטי יספק ללקוחות תחנה אחת עבור השווקים הבכירים בלונדון, פרנקפורט ומילאנו. המיזוג יאחד גם את מדד יורו סטוקס 50, מדד בנצ'מרק המניות בעל השווי הגבוה ביותר באירופה ואת פורטפוליו המדדים של FTSE תחת גג אחד.

 

הבורסה בלונדון הבורסה בלונדון צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x