$
בורסת ת"א

תכירו: 22 בנקאים קיבלו ב-2015 שכר בעלות של 107.7 מיליון שקל

הבוקר דיווחו הבנקים פועלים, לאומי ודיסקונט על תוצאות כספיות, אבל לא הצליחו להדיח את בכירי טבע מצמרת דירוג השכר בחברות הציבוריות לשנת 2015. מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, הפכה לבנקאית המתוגמלת ביותר ל-2015 עם שכר בעלות 8.1 מיליון שקל. רוסק עמינח היא גם האישה בעלת השכר הגבוה ביותר בדירוג נכון לעכשיו

גיל קליאן 11:5029.02.16

הבוקר (ב') נחתו בכירי המערכת הבנקאית היישר לדירוג השכר בחברות הציבוריות - כאשר הבנקים פועלים, לאומי ודיסקונט תרמו לא פחות מ-22 מנהלים ומנהלות עם עלות שכר מצרפית של 107.7 מיליון שקל למעקב שכר הבכירים של "כלכליסט". הדירוג עוקב אחרי בכירים עם שכר בעלות גבוהה מ-2 מיליון שקל.

 

לדירוג שכר הבכירים בחברות הציבוריות לחצו כאן

 

 


מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, קטפה הבוקר את תואר הבנקאית בעלת עלות השכר הגבוהה ביותר בישראל לשנת 2015 - עם שכר בעלות של 8.1 מיליון שקל. מתוך שכר זה, 3.7 מיליון שקל היוו את רכיב האופציות של רוסק עמינח. בנוסף, הפכה הבוקר רוסק עמינח לאישה המתוגמלת ביותר בבורסה בתל אביב, נכון לעכשיו.

 

בשנה שעברה מתוך 150 הבכירים שנכנסו לרשימה, רק 11 היו נשים כאשר מאיה אלשיך קפלן, היועצת המשפטית של החברה לישראל, הובילה את הרשימה המצומצמת כשסיימה אז במקום ה-14 עם עלות שכר של 12.9 מיליון שקל.

 

 

מנכ"ל בנק הפועלים נכנס לרשימה במקום ה-8, עם שכר בעלות כוללת של 7.9 מיליון שקל, ואחריו יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים, עם שכר בעלות של 7.7 מיליון שקל.

 

ציון קינן ציון קינן צילום: נמרוד גליקמן

 

מול רוסק עמינח וקינן בולטת מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר טופיליסקי, עם שכר בעלות של 3.4 מיליון שקל. עוד בליגת מנכ"לי הבנקים להיום - ישראל טראו, יו"ר בנק אגוד, שסיים את השנה החולפת עם שכר בעלות של 3.1 מיליון שקל.

 

בסיכום ליגת הבנקים המדווחים להיום - בנק דיסקונט הכניס לטבלה 6 בכירים בעלות שכר מצרפית של 20.3 מיליון שקל, בנק הפועלים הכניס לטבלה 7 בכירים עם עלות שכר מצרפית של 39.6 מיליון שקל, ואילו בנק לאומי הכניס לדירוג השכר לא פחות מ-9 בכירים עם עלות שכר מצרפית של 47.8 מיליון שקל.

 

 

למרות הכניסה המאסיבית של הבנקאים, את חמשת המקומות הראשונים בטבלה תופסים בכירי חברת התרופות טבע. מייקל איידן, המדען ראשי ונשיא מחקר ופיתוח, נמצא במקום הראשון כאשר עלות שכרו בשנת 2015 הסתכמה ב-24.9 מיליון שקל. אחריו נמצא המנכ''ל, ארז ויגודמן, שקיבל במהלך השנה בונוס בסך 8.7 מיליון שקל ועלות שכרו הסתכמה ב-22 מיליון שקל.

 

במקום השלישי נמצא סמנכ"ל כספים של החברה, אייל דשא, שהשתכר בשנה שעברה ב-17 מיליון שקל. במקום הרביעי נמצא סיגורדור (סיגי) אולפסון, נשיא ומנכ"ל קבוצת התרופות הגנריות הגלובלית, שעלות שכרו עמדה על 15.4 מיליון שקל כשאחד ממרכיביה היה בונוס בסך 3.7 מיליון שקל. את הרשימה המכובדת הזו סוגר ד"ר קרלו דה נוטריסטפאני, נשיא ומנכ"ל התפעול הגלובלי, שעלות שכרו הסתכמה ב-14.9 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x