$
בורסת ת"א

כלכלני מעלות סומכים על פימי ומעלים את דירוג נייר חדרה

במעלות מעריכים כי פימי תשתמש במזומנים של נייר חדרה להקטנת חוב, ומציינים את "ניסיונה בהשבחת חברות בתחומי התעשייה השונים"

גיל קליאן 15:1625.02.16

כלכלני מעלות שמים את מבטחם ברקורד העיסקי של קרן פימי בניהולו של ישי דוידי, לפחות בכל הקשור לנימוקים להעלאת דירוג לנייר חדרה. "אנו רואים לחיוב את ניסיונה של פימי בהשבחת חברות בתחומי התעשייה השונים", כתבו במעלות. בחברת הדירוג החליטו להעלות את דירוג החברה התעשייתית הוותיקה מ-A מינוס ל-A.

 

בחברת הדירוג מכירים בכך שנייר הוא עסק בעייתי - כאשר העולם הופך לדיגיטלי יותר, אך מניחים כי העלייה בעסקים של נייר חדרה תגיע מצמיחה בחברת המיחזור אמניר וכן במכירות של ניירות אריזה. אפסייד נוסף שצופים בנייר חדרה הוא המשך התייעלות בחברה, למרות שמסבירים כי קצב ההתייעלות יהיה נמוך מבעבר. בסוף היום מעריכים כלכלני מעלות כי צמיחת נייר חדרה ב-2016 תהיה 1% בלבד.

מה דעתך על מניית נייר חדרה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בסוף היום השיקול העיקרי לדירוג הוא יתרות המזומנים הגבוהות של נייר חדרה, שנובעות ממכירת חוגלה קימברלי - עסקה שהושלמה עוד במרץ 2015. יתרות המזומנים של נייר חדרה עומדות כעת על כ-800 מיליון שקל, והחידוש בניתוח של מעלות הוא ההערכה כי מרבת יתרות המזומנים ישמשו את החברה להפחתת החוב.

 

"האמור לעיל נתמך גם בשיחות שקיימנו עם הנהלת החברה ופימי, מתוכן עלה כי יתרות המזומן שבידי החברה ישמשו להורדת רמות המינוף של החברה וכי במקביל יימשכו המאמצים לשיפור היעילות והרווחיות", כתבו.

 

מפעל נייר חדרה מפעל נייר חדרה צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x