$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח תוקפים את לוזון: "הציג מצג שווא על מסגרות האשראי של דורי"

טוענים כי למרות הצהרות לוזון, לחברה אין מסגרות אשראי זמינות. המשמעות: דורי קבוצה לא תוכל לעמוד בתשלומים למחזיקים בחודש יוני

אורן פרוינד 13:2625.02.16

מחזיקי האג"ח של דורי קבוצהמשיבים אש לעמוס לוזון. שבוע ימים לאחר שנזף בהם על כינוס האסיפות התדיר ובזבוז משאבי החברה, מחזיקי האג"ח טוענים היום (ה') כי לוזון הטעה את המשקיעים בתל אביב וסיפק מצגי שווא בנוגע למסגרות האשראי של החברה.

 

במכתב ששלחו עורכי הדין גיא גיסין ועדי פיגל לעורך דינו של עמוס לוזון שמכותב גם לכל נושאי המשרה בדורי קבוצה ולחברת הביטוח שמכסה אותם מפני תביעות, הם טוענים כי מסגרות האשראי שטען לוזון באסיפת המחזיקים שקיימות בחברות בכדי לשרת החוב, אינן קיימות.

מה דעתך על מניית לוזון קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המחזיקים האשימו את לוזון במצג שווא למשקיעים, מצב שהמשקיעים מכירים היטב עוד מתקופת הבעלים הקודמים חברת גזית גלוב. "בעקבות מצגים כוזבים ומטעים שהוצגו לציבור בקשר עם מסגרות האשראי של החברה מבנקים, שהוצגו כמסגרות קיימות ותקפות וכיום התברר, למרבה התדהמה, כי בניגוד למצגים ברורים ומפורשים שניתנו (לרבות על ידי מר עמוס לוזון באסיפת מחזיקי האג"ח האחרונה) שהן לא קיימות, לא תקפות ואף לא הוארכו כלל" כתבו גיסין ופיגל.

 

עוד נכתב במכתב כי "במהלך השבועות האחרונים שבנו והתרענו בפניכם, בעל-פה ובכתב, כי קיים לכל הפחות ספק רב לגבי יכולת החברה לעמוד בפירעון החלויות השוטפות במהלך שנת 2016 (103 מיליון שקל מתוכם 75 מיליון שקל למחזיקי האג"ח) ובכלל זאת לאור העובדה כי תזרים החזוי, שצורף לדוח הכספי האחרון נסמך בעיקרו על שני מקורות (גיוס חוב חדש ומסגרות אשראי). החברה בתגובה, לרבות ובעיקר באמצעות מר עמוס לוזון, דחתה בביטול טענות אלו, וזאת תוך הצגת מצגים ברורים וחד משמעיים (שהתבררו לכאורה ככוזבים ומטעים), לפיהם מסגרות האשראי תקפות וקיימות" כתבו גיסין ופיגל.

 

עדי פיגל עדי פיגל

 

במידה שהמחזיקים אכן צודקים ומסגרות האשראי אינן קיימות, דורי קבוצה לא תוכל לעמוד בתשלומי הקרן והריבית למחזיקים בחודש יוני הקרוב ולוזון יצטרך למכור את אחד הנכסים של דורי קבוצה או לחלופין להזרים כסף פנימה.

 

המחזיקים הביאו לראיה תיעוד של השיחה מאסיפת המחזיקים. מחזיק אג"ח: "האם דורי קבוצה יכולה לשלם את התשלום הקרוב לאג"ח בלי למכור נכסים או לשעבד נכסים שכרגע לא משועבדים"? עמוס לוזון: "אני עניתי שכן." מחזיק אג"ח: "לא. ענית שיש מסגרות. השאלה למה אתה לא מנצל אותן עכשיו. איך אתה יודע שבעוד 5 חודשים הבנקים כן יתנו לך למשוך את הכסף". עמוס לוזון: "קודם יכול להיות שלא". מחזיק אג"ח: "אז למה שלא תעשה את זה עכשיו". עמוס לוזון: "מה אני אעשה עכשיו? אקח את הכסף ואשים אותו בבית?".

 

גיסין ופיגל דרשו מלוזון לפרסם במיידי דיווח עדכני לגבי מסגרות האשראי. "בנסיבות אלו, ובמיוחד לאור זאת כי באסיפת מחזיקי האג"ח האחרונה הוצגו מצגים כוזבים ומטעים לכאורה בעניין מסגרות האשראי, החברה נדרשת בזאת לפרסם מיידית דיווח מיידי בעניין זה, בו יוצג מצב הדברים לאשורו, שהינו לכאורה שונה לחלוטין מזה שהוצג לא רק בפני אסיפת מחזיקי האג"ח הנ"ל, אלא גם בפני הנציגות והנאמנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x