$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח של סויטלנד ידונו בהעמדת החוב לפרעון מיידי

לזרוע הפעילות של כלכלית ירושלים באוקראינה ובלרוס יש שלוש סדרות אג"ח פרטיות בהיקף כולל של 263 מיליון שקל המדורגות BBB+ על ידי מעלות

אורן פרוינד 12:5325.02.16

מחזיקי האג"ח של חברת סויטלנד מקבוצת כלכלית ירושלים הודיעו היום (ה') על כינוס אסיפה בכדי לדון על העמדת החוב לפרעון מיידי. הרקע לכינוס האסיפה היא ההנפקה הקרובה של חברת כלכלית ירושלים בהיקף של 350-500 מיליון שקל שצפויה לדלל את בעלי המניות הקיימים בחברה ואף עשויה להביא לשינוי בגרעין השליטה, שנכון להיום מוחזק על ידי משפחת פישמן.

 

סויטלנד מוחזקת על ידי כלכלית ירושלים דרך חברת מבני תעשייה. לסויטלנד קיימות שלוש סדרות אג"ח פרטיות בהיקף כולל של 263 מיליון שקל המדורגות BBB+ על ידי מעלות.

 

החברות כלכלית ירושלים, מבני תעשייה ודרבן ערבות ל-158 מיליון שקל מהחוב הזה, כך שבפועל סויטלנד עצמה חייבת למחזיקי האג"ח 105 מיליון שקל. בנוסף לסויטלנד, קיימים חובות של 109 מיליון שקל לבנקים שגם להם ערבות החברות כלכלית ירושלים, דרבן ומבני תעשייה בסכום של 74 מיליון שקל, כך שהחוב סולו של סויטלנד לבנקים הוא 35 מיליון שקל. סך החובות של סויטלנד למחזיקי האג"ח ולבנקים מסתכמים בכ-372 מיליון שקל כאשר חלקה של סויטלנד בחוב הזה הוא 140 מיליון שקל.

 

סיבה נוספת שמדאיגה את מחזיקי האג"ח של סויטלנד היא המצב הכלכלי במדינות רוסיה ואוקראינה, שהמשיך להיות רעוע גם ברבעון הרביעי של 2015. לפני יומיים דיווחה כלכלית ירושלים כי היא צפויה להפחית 46 מיליון שקל בגין ירידה בשווי הנכסים של סויטלנד.

 

סויטלנד היא הזרוע של כלכלית ירושלים באוקראינה ובלרוס. באוקראינה היא מחזיקה בפרויקט סילבר בריז שמכיל משרדים, חנויות, ושטח מסחרי וצפוי להערכת החברה לייצר NOI של 4 מיליון דולר. בבלרוס מחזיקה החברה בפרויקט מגורים D3 שמכיל שלושה מבנים עם 486 דירות למכירה בעיר מינסק בבלרוס. 

 

קייב שבאוקראינה קייב שבאוקראינה צילום: shutterstock

בטל שלח
    לכל התגובות
    x