בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

טבע יוצאת בתוכנית אסטרטגית חדשה - תרכז את כל החברה תחת מותג אחד

המהלך האסטרטגי יצא לדרך בעקבות רכישות העבר והרכישה הנוכחית של אלרגן והוא יכלול גם שינוי של לוגו החברה הוותיקה; המטרה הכללית היא לדבר יותר עם הצרכן הסופי

דרור רייך 12:0224.02.16

ענקית הגנריקה טבע תכריז היום (ד') על השקת מהלך אסטרטגי חדש, שיחל כרגע רק בתוך החברה ובשנה הקרובה יצאה גם לקהל הרחב. השינוי יכלול תוכנית אסטרטגית שמטרתה לאחד את טבע תחת מותג אחד לאחת הרכישות הרבות שביצעה, כולל האחרונה של רכישת החטיבה הגינרית של אלרגן.

 

"בעקבות הרכישה האחרונה זה נדרש יותר מתמיד", מסבירים בכירים בטבע. "זהו נושא שלא עסקנו בו בעבר ועם כניסתו של ארז ויגודמן ביוני 2014 התחלנו לעבוד על אסטרטגיה, ערכים וחזון לחברה בניגוד לתוקפה של ג'רמי לווין בה העובדים הרגישו פחות מחוברים".

 

בניית המותג הגלובלי של טבע יתחיל במהלך פנים חברה, שמטרתו לבדל את טבע משאר חברות הפארמה.

ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

 

טבע היא אחת מ-10 חברות הפארמה הגדולות בעולם והגינרית הגדולה ביותר. בחברה מעריכים כי כפי שהם בצעו את מהפכת הגנריקה בעולם התרופות, כך היא תבצע מהפכה שכותרתה - 'בריאות זה לא רק תרופות'.

 

כחלק מהמהלך טבע משתפת פעולה לא רק עם חברות תרופות ומדענים אלה גם עם סטארט אפים מתחום הבריאות. מדובר על פירות של מחקר של שנתיים שבצע בטבע שכולל זהות חדשה – הלוגו המוכר יהפוך להיות כחול עם כנפיים באות V של TEVA.

 

"אם אין לך את האנשים שמבינים את הכיוון האסטרטגי של החברה אז זה מחייב לבצע לשתף בגישה השיווקית בכדי לפרוץ עולמות חדשים" מציינים הבכירים. בשורה התחתונה בטבע מעוניינים לדבר יותר עם הצרכן הסופי (החולה) ולגבש מוצר מוכר יותר גלובלית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x