$
מט"ח וסחורות

שר הנפט הסעודי: "לא הכרזנו מלחמה על תעשיית הפצלים"

השר עלי אל-נעימי אמר עוד כי בחודש מרץ צפוי מפגש של יצרניות הנפט לצורך דיון בהקפאת רמות התפוקה. הוא שב על עמדת ארצו לפיה קיצוץ בתפוקה אינו עומד על הפרק

שירות כלכליסט 18:0223.02.16

שר הנפט של סעודיה, עלי אל-נעימי, אמר היום (ג') כי בחודש מרץ הקרוב צפוי מפגש של יצרניות הנפט, לצורך דיון באפשרות של הקפאת רמת התפוקה. הוא שב על עמדת ארצו לפיה קיצוץ בתפוקה אינו עומד על הפרק.

 

 

 

השר אמר את הדברים לאחר נאום שנשא בוועידה ביוסטון, במהלכו אמר כי לשותפים בתעשיית האנרגיה יש יותר אינטרסים המאחדים אותם מגורמים מפרידים. בנאומו הדגיש אל-נעימי כי סעודיה וארגון אופ"ק לא פועלים במטרה לפגוע בתעשיית פצלי השמן.

 

"בניגוד לשמועות שנפוצו בין כולם, לא הכרזנו מלחמה על תעשיית הפצלים או על כל תעשיית נפט של חברה או מדינה כלשהי. המטרה שלנו אינה נתח שוק", אמר אל-נעימי.

 

ברקע לאמירה זו עומדים בין היתר דיווחים לפיהם סעודיה נמנעת מלצמצם את התפוקה – מהלך שצפוי להעלות את מחירי הנפט – מתוך רצון לשמור על נתח השוק שלה ולפגוע בתחרות הגוברת מצד תעשיית הפצלים האמריקאית.

 

"אנו פועלים כפי שפועל כל גורם עצמאי הנמצא כאן בחדר – מגיבים לגיאולוגיה ולתנאי השוק, וחותרים לתוצאה הטובה ביותר בסביבה מאד תחרותית", אמר אל נעימי.

 

"שוק הנפט גדול הרבה מעבר לאופ"ק. השקענו מאמצים רבים לחבר בן מדינות אופ"ק למדינות שמחוצה לה, מתוך רצון להגיע לקונצנזוס. עד כה לא היה רצון גדול לשאת יחד בנטל. השוק נותר ויהיה בהמשך הכלי היעיל ביותר למצוא איזון בין רמות הביקוש לרמות ההיצע", אמר עוד שר הנפט הסעודי.

שר הנפט הסעודי עלי אל נעימי שר הנפט הסעודי עלי אל נעימי צילום: worldtribune.com

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x