$
בורסת ת"א

ברגע האחרון: בנק ישראל שוב מתנגד להנפקת האג"ח של נאוי

רגע אחרי השלמת השלב הציבורי, חברת נכיון הצ'קים הודיעה כי בנק ישראל הביע את התנגדותו והפעם בטענה כי תאגיד קטן לא יכול להשתמש בכסף שגייס באג"ח על מנת להעניק מימון ללקוח גדול, שהכנסתו מעל 400 מיליון שקל

רעות שפיגלמן 10:5921.02.16

חברת נכיון הצ'קים הציבורית נאוי, שהשלימה בשבוע שעבר גיוס חוב ראשון של אג"ח בסכום של מעל 300 מיליון שקל, הודיעה הבוקר כי ביום חמישי האחרון, יממה אחרי שהשלימה את השלב הציבורי של האג"ח, הביע בנק ישראל את התנגדותו, בדומה לשנה שעברה, למהלך ההנפקה.

מה דעתך על מניית נאוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במכתב ששלחה היועצת המשפטית של בנק ישראל נכתב כי לאחים נאוי חשיפה למספר לקוחות גדולים. לקוח גדול מוגדר ככזה אם הכנסתו השנתית גדולה מ-400 מיליון שקל, דבר הנוגד את תכלית חוק הבנקאות.

 

על פי החוק תאגיד קטן העוסק במתן אשראי לא יכול להשתמש בכספים שגייס בהנפקת האג"ח על מנת להעניק מימון ללקוח גדול וגם ללקוח שהיה מוגדר כגדול בשנה שקדמה להנפקה. האחים נאוי דוחים בתוקף את עמדת בנק ישראל וטוענים כי בשטר הנאמנות קיימת התחייבות כלפי מחזיקי האג"ח שחברת נכיון הצ'קים לא תעמיד את הכסף שיגוייס ללקוחות גדולים.

 

מימין שאול ודורי נאוי מקבוצת נאוי מימין שאול ודורי נאוי מקבוצת נאוי צילום: עמית שעל

 

גם בשנה שעברה התנגד הבנק ישראל להנפקת האג"ח - לאחר השלב המוסדי.אז טען הבנק כי תאגיד שאינו מוגדר כתאגיד בנקאי אינו יכול לגייס אג"ח שישמש אותו להעניק אשראי.בעקבות התנגדות בנק ישראל אז עבר בחוק ההסדרים 'חוק נאוי' - שמאפשר לחברות מימון חוץ-בנקאי לגייס אג"ח בהיקף מקסימאלי של 2.5 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x