$
בורסת ת"א

ייצוגית נגד הדירקטורים בכלל ביטוח: "לא להסכים למכירת מניות בבורסה כפי שדורשת סלינגר"

בעלי מניות בחברה דורשים לקיים מכרז למכירת מניות כלל בקרב החברות המתחרות ולא למכור את המניות בבורסה: "המכירה תפגע בנו, השווי הבורסאי של כלל לא משקף את שוויה האמיתי"

רחלי בינדמן 18:4012.02.16

בעלי מניות בכלל ביטוח פנו לבית המשפט בבקשה לאשר תביעה ייצוגית נגד הדירקטורים בחברה. הדרישה היא לחייב את בעלי השליטה לקיים מכרז בקרב חברות הביטוח המתחרות במסגרתו יקנו את מניות כלל ביטוח. הטענה היא כי מכירת מניות כלל בבורסה כפי שדורשת המפקחת על הביטוח דורית סלינגר תפגע בבעלי המניות כיוון שלטענתם שוויה הבורסאי של כלל לא משקף את שוויה האמיתי.  

הנאמן משה טרי הנאמן משה טרי צילום: מיכאל קרמר

 

התביעה היא על סך 2 מיליארד שקל, המשקפים את הפער בין שווי השוק של החברה לבין ההון העצמי שלה. מכיוון שאי.די.בי, בעלת השליטה בכלל, לא הצליחה למצוא קונה לחברה ומכיוון שהמפקחת לא מאשרת היתר שליטה לאדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי.די.בי המפקחת דורשת מהנאמן משה טרי המחזיק במניות השליטה למכור את כלל בחתיכות של 5% מידי כמה חודשים, החל מהחודש הבא.

 

הדבר עלול להקשות על אי.די.בי להשתמש בתמורה על מנת לממן את החזר החוב למחזיקי האג"ח שלה - רובם גופים המנהלים את כספי הפנסיה של הציבור שציפו כי כלל תימכר בפרמיה על מחיר השוק. המכירה בשוק עלולה ללחוץ עוד יותר כלפי מטה את מחיר המניה ולפגוע בבעלי המניות הקיימים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x