$
בורסת ת"א

אורבוטק: "אנחנו לא תלויים רק באייפון. צריך לקחת את אפל בפרופורציות"

מנכ"ל החברה אשר לוי לא מתרגש מההאטה בסין ומהחולשה במכירות אפל. הכנסות החברה ירדו רק במעט ברבעון הרביעי ב־2015 והרווח הנקי עלה בכ־7% לעומת הרבעון המקביל

דרור רייך 07:5211.02.16

שני אירועים העיבו רק במעט על התוצאות של אורבוטק לרבעון הרביעי של 2015: ירידה במכירות האייפון של אפל, שלה מספקת החברה ציוד בדיקה וציוד לייצור מסכים ומעגלים מודפסים, וההאטה בשוק הסיני, שאחראי לכרבע מהכנסותיה.

 

הכנסות אורבוטקברבעון הרביעי הסתכמו ב־188.2 מיליון דולר, ירידה לעומת 197.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ועלייה קלה לעומת 190.5 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2015.

 


 

אורבוטק מתמקדת בשתי פעילויות מרכזיות, מעגלים מודפסים ומסכים שטוחים, ובעוד אחת שנוספה לה לאחר שרכשה את SPTS הבריטית תמורת 370 מיליון דולר באמצע 2014. בחלוקה על פי מקורות, בתחום ה־PCB (מעגלים מודפסים) ההכנסות הסתכמו ב־67.9 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 68.7 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

ההכנסות בתחום ה־FPD (מסכים שטוחים) הסתכמו ב־45.5 מיליון דולר, לעומת 66.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. בחברה מסבירים את הירידה החדה בתחום ה־FPD בהכנסות גבוהות מהרגיל ברבעון המקביל ובעיתוי הפרויקטים של הלקוחות. ההכנסות בתחום ה־SD, המייצגות את הפעילות של חברת SPTS, עלו והסתכמו ב־70.1 מיליון דולר לעומת הכנסות של 57.3 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

הרווח הגולמי הסתכם ב־84.6 מיליון דולר (כ־45% מההכנסות), לעומת 84.9 מיליון דולר (כ־43% מההכנסות) ברבעון המקביל. בשורה התחתונה רשמה החברה מיבנה רווח נקי של 23.4 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 21.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. אורבוטק סיפקה גם תחזית לרבעון הנוכחי, ובו היא צופה הכנסות שינועו בטווח של 184–192 מיליון דולר.

 

"אורבוטק נמצאת בכל מכשיר אלקטרוני מתקדם, לא רק באייפון", מסביר מנכ"ל החברה אשר לוי את את החשש מפני הירידה במכירות של אפל. "תחום הסמרטפונים עדיין גדל. אולי לא בקצב שידענו בעבר, אבל יש לנו עמדה מרכזית בתחום מוצרי האלקטרוניקה החכמים ולא רק בטלפונים החכמים. אנחנו לא תלויים רק בהם, וצריך לקחת את אפל בפרופורציות".

 

לגבי השוק הסיני מסביר אשר: "סין נחשבה בעבר למרכז הייצור העולמי, אך הופכת אט אט גם למרכז צריכה עולמי. אמנם יש שם האטה, אבל אין צורך להכליל. בתחומים שלנו לא מורגשת פגיעה, כי ממשלת סין לקחה את הצגים השטוחים כתוכנית אסטרטגית, ואנחנו לא רואים בשלב זה השפעה על העסקים".

 

אשר גם מסביר מדוע למרות הירידה במכירות יש עלייה ברווח. "ברבעון הרביעי אשתקד היו לנו הכנסות גבוהות שלא היו השנה, אבל זה קרה בגלל שינויים ותוכניות אסטרטגיות בתעשייה שבה אנו פועלים. אין כאן מגמה שמצביעה על ירידה במכירות. התחזיות שלנו ל־2016 הן לצמיחה", מסכם לוי, "והמיצוב שלנו בשווקים גורם לנו להיות אופטימיים מאוד. אני מאמין שנתחיל לקבל הזמנות בתחום המסכים גמישים כבר השנה". 

אשר לוי מנכ"ל אורבוטק אשר לוי מנכ"ל אורבוטק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x