$
בורסת ת"א

נסטלה רוצה לרכוש את אסם ולהפוך אותה לפרטית; פרופר: "נמשיך להיות חברה ישראלית"

מדובר בהצעת רכש ל-36% ממניות הציבור במחיר הגבוה ב-25% ממחיר השוק של מניית אסם; תמורת המיזוג משקפת שווי חברה של כ-9.13 מיליארד שקל לאסם. דן פרופר: "נסטלה תמשיך ותפתח את מפעלי אסם הנמצאים בכל הארץ"

נורית קדוש 11:0104.02.16

אסם בדרך החוצה מהבורסה: חברת נסטלה הגישה הצעה לרכוש את מניות אסם שבידי הציבור (36.32%) בפרמיה של 25% מעל שווי המניה תמורת 82.5 שקל למניה. המהלך נועד לאפשר לנסטלה למחוק את אסם מהמסחר ולהפוך אותה לחברה פרטית. תמורת המיזוג משקפת שווי חברה של כ-9.13 מיליארד שקל לאסם.

 

על פי הדיווח, ביום ה-26 באוקטובר 2015, התקיימה ישיבת דירקטוריון באסם שבה התקיים דיון באפשרות הפיכת החברה לחברה פרטית ומחיקת מניותיה ממסחר בבורסה.

 

במסגרת ישיבת הדירקטוריון הנ"ל החליט להקים ועדת דירקטוריון מיוחדת, עצמאית ובלתי תלויה בחברה ובבעלת השליטה, המורכבת מדירקטורים חיצוניים ובלתי תלויים בלבד,

שתנהל את תנאי עסקת המיזוג נקבעו במשא ומתן בינה לבין נסטלה.

 

בתחילת השבוע (ב'), המליצה הועדה לדירקטוריון החברה לאשר את המיזוג בטענה כי הוא לטובת החברה ובעלי המניות מקרב הציבור.

 

אסם היא חברת המזון השלישית בגודלה בישראל, בעלת מחזור מכירות של מעל 4 מיליארד שקל בשנה. חברת נסטלה (Nestle) השוויצרית פעילות ב-197 מדינות, בהן מועסקים מעל 330,000 עובדים ונמכרים מעל 2,000 מותגים, לחברה שווי שוק מוערך של כ-247.8 מיליארד גדולר.

 

דן פרופר דן פרופר צילום: אוראל כהן

 

במכתב ששלחו הבוקר לעובדים, ביקשו דן פרופר, יו"ר אסם ואיציק צאיג מנכ"ל החברה להרגיע את החששות מכוונתה של נסטלה להשתלט על החברה. "נסטלה המחזיקה בשליטה באסם מזה מספר שנים והחלה את דרכה המשותפת איתנו לפני למעלה מ-20 שנה", אמר פרופר.

 

עוד כתבו פרופר וצאיג כי אסם תמשיך להיות חברה ישראלית, הנטועה עמוק בתעשיה המקומית ותמשיך ותפתח את מפעליה הנמצאים בכל הארץ. "נמשיך להיות חברה מצליחה, חדשנית ומובילה, תוך הבטחה לעתיד כולנו ושמירה על ייחודינו כפי שהיינו עד כה". בפתח הדברים הסבירו פרופר וצאיד לעובדים כי בישיבת דירקטוריון שהתקיימה אתמול, הגישה נסטלה הצעה לרכישת מלא מניות הציבור בחברה וכי ההצעה שאושרה על ידי מועצת המנהלים תובא לאישור באסיפת בעלי מניות בעוד כחודש. לאחר אישור ההצעה באסיפת בעלי המניות, תהפוך אסם לחברה פרטית בבעלות נסטלה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x