$
שווקי חו"ל

עכשיו זה רשמי: כימצ'יינה הציעה לקנות את סינג'נטה ב-43 מיליארד דולר

"יש לנו הצעה מאוד אטרקטיבית ואנחנו מעבירים אותה לבעלי המניות שלנו", הגיב מנכ"ל סינג'נטה ג'ון רמזי, אך סירב להתייחס לסבירות שבעלי המניות יאשרו או ידחו את ההצעה

שירות כלכליסט 11:5203.02.16

ענקית הכימיקלים הסינית כימצ'יינה (ChemChina), תרכוש את יצרנית הדשנים השוויצרית סינג'נטה (Syngenta) עבור 43 מיליארד דולר במזומן. זוהי עסקת הרכישה השאפתנית ביותר מצד חברה סינית.  בהצהרה שפרסמה היום (ד') סינג'נטה, מסרה כי ההצעה הסינית עומדת על 465 דולר למניה, וכן כוללת דיבידנד מיוחד של 5 פרנק שוויצרי (4.91 דולר), שישולם מיד לפני סגירת העסקה.

 

בסינג'נטה ציינו כי תמכו בעסקה, המקבילה ל-480 פרנק שוויצרי למניה. המניה של החברה השוויצרית סגרה ביום שלישי על רמה של 392.30 פרנק שווצרי, עלייה של 3.7%. בשעות הבוקר זינקו המניות הנסחרות בציריך ב-6.5% לרמה של 418 פרנק.

 

זוהי העסקה היקרה ביותר מצד חברה סינית אי פעם. מבחינת סינג'נטה, העסקה תספק לה הון חדש וגישה גדולה יותר לשוק הסיני, בעוד שעבור כימצ'יינה, העסקה מעניקה גישה לביוטכנולוגיה המתקדמת של סינג'נטה לפיתוח זרעים ודשנים.

 

"יש לנו הצעה מאוד אטרקטיבית ואנחנו מעבירים אותה לבעלי המניות שלנו", הגיב מנכ"ל סינג'נטה ג'ון רמזי, אך סירב להתייחס לסבירות שבעלי המניות יאשרו או ידחו את ההצעה. "אנחנו נדון בהצעה בשבועות הקרובים". לדבריו, האטרקטיביות של העסקה נובעת מכך שהיא במזומן בלבד, ונושאת בחובה פחות סיכונים להתנגדות הרגולטורים, כפי שקרה בניסיון של היריבה האמריקאית מונסנטו לרכוש אותם.

 

רמזי הדגיש כי המטה של סינג'נטה יישאר בשוויץ, ולא צפויים פיטורים בעקבות הרכישה.

מטה סינג'נטה בבאזל מטה סינג'נטה בבאזל צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x