$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דודו זקן ישקיע את כספי גמלאי עמיתים

חצי שנה לאחר סיום תפקידו כמפקח על הבנקים מצטרף זקן לוועדת ההשקעות של קרנות הפנסיה הוותיקות

רחלי בינדמן 07:0531.01.16

מי שהיה המפקח על הבנקים, דודו זקן, מצטרף לוועדת ההשקעות של קרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים, המנוהלות תחת המנהל המיוחד מטעם המדינה — יואב בן אור.

עמיתים הוא הגוף המאוחד המנהל את שמונה קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר, אשר הולאמו בידי המדינה לאחר שנקלעו לגירעונות אקטואריים. הגוף משרת יותר מ־236 אלף גמלאים, 10,000 מעסיקים וכ־130 אלף מבוטחים פעילים. 

עמיתים הוא כיום גוף ההשקעה המוסדי הגדול ביותר במשק, עם היקף נכסים מנוהל של כ־195 מיליארד שקל. תיק ההשקעות של החוסכים בקרנות כולל 30% אג"ח מיועדות שמנפיקה מדינת ישראל, ויתרת 70% מהכסף מושקעת באג"ח ממשלתיות, אג"ח קונצרניות ומניות.  

מנכ"ל קרנות הפנסיה הוותיקות יואב בן אור מנכ"ל קרנות הפנסיה הוותיקות יואב בן אור צילום: עמית שעל

 

בראש ועדת ההשקעות של עמיתים עומד יוסי אלשיך, שנשוי לשופטת הפירוקים בדימוס ורדה אלשיך, אשר מונתה באחרונה לדירקטורית בכלל ביטוח. עוד חברים בוועדה אייל בן שלוש, בעבר המפקח על הביטוח, יואב בן אור ורונן וולפמן.

 

תפקיד הוועדה הוא להתוות את מדיניות ההשקעות של כספי הקרנות. לפני שלושה שבועות הודיע מנהל ההשקעות הראשי של הקרנות, גיורא סרצ'נסקי, שהוא פורש מהתפקיד, ובימים אלה מחפש לו המנכ"ל בן אור מחליף.

 

זקן פרש בסוף יוני 2015 מהפיקוח על הבנקים לאחר ארבע שנות כהונה והוא כפוף לשנת צינון. אולם הוא אינו מנוע מלכהן בתפקיד בעמיתים, שכן הגוף הזה לא היה נתון לפיקוחו והחלטות שקיבל לא השפיעו עליו במישרין או בעקיפין.

 

קודמו בתפקיד, רוני חזקיהו, מונה בתום שנת הצינון שלו לתפקיד יו"ר הבנק הבינלאומי, לאחר שקודם לכן התמודד על תפקיד מנכ"ל בנק לאומי. לא מן הנמנע כי זקן ימתין עד תום תקופת הצינון שלו, ואז ינסה להתברג בתפקיד מפתח באחד הבנקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x